חשש: גנץ יתעדף שוב את חיי האויב

"ההבחנה הברורה בין אויב לאוהב לעיתים מיטשטשת וגובה מחירי דמים מלוחמינו, בדגש על ניהול הלחימה בעזה וביהודה ושומרון".

ערוץ 7 , כ"ט באייר תש"פ

חשש: גנץ יתעדף שוב את חיי האויב-ערוץ 7
שר הביטחון בני גנץ
צילום: עודד קרני / לע"מ

בארגון תורת לחימה שיגרו בסוף השבוע שעבר מכתב לשר הביטחון הנכנס רא"ל במיל' בני גנץ.

בארגון ברכו את שר הביטחון "על המינוי לתפקיד החשוב בו תעמוד בחזית השמירה על בטחון עם ישראל. בכל דור ודור עומדים עלינו לכלותינו ובסיעתא דשמיא צה"ל ומערכת הביטחון עומדים כחומה בצורה וכקיר ברזל אל מול אויב צמא דם במספר חזיתות".

בתורת לחימה הדגישו בפני השר את חשיבות רוח הלחימה של בכירי צה''ל, שעל תיקונה עמלים אנשי הארגון אל מול טשטוש הערכים הגובה לעיתים חיי לוחמים "מכובדנו מר גנץ, מי כמוך כרמטכ"ל צה"ל לשעבר יודע כי סוד כוחו של צה"ל בא לא רק מכלי הנשק ומהטכנולוגיה הברוכה, אלא בראש ובראשונה מרוח הלחימה היונקת מהתודעה היהודית הלוחמת. אחריות המפקדים ואתה בראשם לרוח זו שמלווה את צה"ל מיום היווסדו מחויבת המציאות היום יותר מתמיד, היות וההבחנה הברורה בין אויב לאוהב, לעיתים מיטשטשת וגובה מחירי דמים מלוחמינו, בדגש על ניהול הלחימה בעזה וביהודה ושומרון".

כזכור, כרמטכ"ל צה''ל, התגאה גנץ כי סיכן את לוחמי גולני במבצע 'צוק איתן' ותיעדף "באופן אישי" את חיי אזרחי האויב בשם ה'מוסר' והצהיר בסרטון שהופץ אז ברשתות החברתיות כי הוא גאה בכך וימשיך בדרך הזו.

בתורת לחימה חוששים כי כעת עם מינוי גנץ לתפקיד שר הביטחון יעמדו חיי הלוחמים בסכנה והביעו זאת במכתבם לשר: "אנו מקווים כי כעת, כאשר זכית להוביל שוב את בטחון ישראל, הפעם ממעמד שר הבטחון, תדע לתקן זאת ולתעדף את חיי לוחמינו ושלומם על פני האויב ותומכיו.

רק בשבוע שעבר שילם לוחם גולני, אשר יצא לפעילות מבצעית בשומרון למען כולנו, בחייו בגלל הוראות הפתיחה באש הלקויות אשר מאפשרות למחבלים להמטיר סלעים ובקבוקי תבערה על לוחמינו ללא כל תגובה משמעותית. אויבים אלו צריכים להיות הרוגים".

"אנו כארגון ששם לו למטרה לשמור על צה"ל כצבא יהודי מנצח, נסייע לך יחד עם כלל הציבור בישראל לממש את אחריותך זו כלפי חיילי צה"ל וכלפי עם ישראל", חתמו בארגון את מכתבם.