'נתניהו נאשם, לא ישראל השנייה'איציק אלרוב

הפעיל החברתי ואיש הפרסום איציק אלרוב עונה לד"ר אבישי חיים (חדשות 13) שקבע כי המשפט של נתניה הוא בעצם המשפט שלו ושל כל מה שהוא מגדיר "ישראל השנייה". "ביום ראשון מתחיל המשפט שלי'', קבע בן חיים.

"נתניהו משתמש באנשי ישראל השנייה כ"מגן אנושי" מפרשיות השחיתות שנאשם בהם", קובע אלרוב ואומר, "יש כאן קמפיין ציני, קר מתוחכם. ומסתבר שגם אולמרט קשור לסיפור".

בן חיים ענה לאלרוב בטוויטר וכתב: "יא אהוב, יום אחד תבין: ''יותר ממה שהשתמש נתניהו בישראל השנייה, השתמשה ישראל השנייה בנתניהו''. ישראל השנייה בחרה בנתניהו (לא מצאתי מקום אחד בישראל השנייה המובהקת שבה הוא הפסיד [וגם לא מקום אחד בישראל הראשונה המובהקת שבה הוא ניצח]). אנשים לא טיפשים, מבינים את הדמוקרטיה ובוחרים".

בראיון לניסים משעל ב-103FM אמר בן חיים בסוף השבוע "אני חושב שמשפט נתניהו לא יכול להידון כאירוע בודד אלא מוכרח להיות נידון בקונטקסט היסטורי ובתוך מחקר תגובת ישראל הראשונה, תגובת ההגמוניה הישראלית לניסיונות של ישראל השנייה ואחרים להשתתף בחיים הדמוקרטיים מאז 1977, אני לא מתייחס לסיפור הזה כאירוע בודד".

"המשפט הזה מטרתו להגביל את הדמוקרטיה, המשפט הזה מטרתו להחליש את המערכת הפוליטית והוא חלק ממערכה. אנחנו בתוך אירוע היסטורי עצום שבמסגרתו אנחנו מסתכלים על האליטה הישראלית אנחנו רואים איך היא שינתה את סולם הערכים שלה ובראש סולם הערכים שלה, מה שהיה פעם בהתחלה, הציונות והסוציאליזם ואחר כך רעיון השלום, מה שהפך להיות בשנים האחרונות, אנחנו רואים שההגמוניה העבירה את הכוח שלה למערכת המשפט. מערכת המשפט הוטבלה, ממש הוטבלה, להיות הדבר הכי מקודש לאליטה הישראלית בגלל שהיא מאפשרת לה את הכוח ואת המשך ההגמוניה".

האשכנזים משתמשים במערכת המשפט על מנת להכות את מי? נשאל בן חיים והשיב "בוודאי, לאורך כל הדרך התגובה למהפך 77 היא א' העברת סמכויות מהמערכת הפוליטית למערכת המשפט אבל הרבה יותר מזה, גם שימוש ממשי באלימות לגלית כולל המהלך הזה שאומר איך אנחנו מחלישים את המערכת הפוליטית כולה, איך אנחנו גורמים למערכת הפוליטית להפסיק לתפקד. לכן אנחנו רואים, לא רק את הסיפור של נתניהו, אנחנו רואים סיפור מ-77' מהלך של הפללה של כל המערכת הפוליטית".