הרב שמואל אליהו:
"בחו"ל בתי הלוויות עדיין מלאים"

הרב שמואל אליהו מזכיר כי מגיפת הקורונה לא פסקה, במיוחד בחו"ל, וקורא לתמוך ביהודים המתגוררים שם. "עכשיו הזמן לעודד ולחזק".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , א' בסיון תש"פ

"בחו"ל בתי הלוויות עדיין מלאים"-ערוץ 7
הרב שמואל אליהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, קרא הבוקר (ראשון) לתמוך ביהודי התפוצות, שעדיין מתמודדים עם נגיף הקורונה שמשתולל במדינתם.

הרב אליהו הזכיר כי "לא הייתה שעה שבה אחינו מהתפוצות לא עזרו למדינת ישראל", וקרא לייצר "פעילויות של אחדות ואהבה" למענם.

"ראש חודש סיון הוא היום שאנחנו עמדנו מול הר סיני כאיש אחד בלב אחד", כתב בפייסבוק, "אחינו בחו"ל נמצאים במצוקה גדולה. מצווה לחזק אותם בשעה הקשה הזו. שלא נתבלבל, בארץ יש הקלות בסגר אבל בחו"ל בתי הלוויות עדיין מלאים".

הרב אליהו הוסיף, "מאות אלפים איבדו את קרוביהם בקורונה שעדיין מתפשטת בארה"ב, צרפת, אנגליה, ספרד, דרום ומרכז אמריקה ועוד. בתי החולים מלאים ולא יודעים מה ילד יום. כל זאת מלבד מאות האלפים שאיבדו את עבודתם ומקום פרנסתם".

"אנחנו חייבים לזכור כי לא הייתה שעה שבה אחינו מהתפוצות לא עזרו למדינת ישראל", כתב. "אין ישיבה שלא נבנתה בעזרתם. אין יחידה צבאית שלא טופחה על ידם. בכל גמ"ח, בית ספר, אולפנה, ישוב תמצא את התרומות שלהם. בכל בית חולים או אוניברסיטה".

הרב אליהו ציין מה ניתן לעשות למענם. "חכמינו אומרים שמילה טובה יותר חזקה מממון. (ב"ב ט.). ומילה טובה אפשר לשלוח גם דרך טלפון או סרטון. אפשר גם להכין רשימה של משפחה או חברים בחו"ל. לכתוב להם משהו בעברית או בשפה שלהם".

עוד הוסיף, "מישהו סיפר לי שארגן להם תפילה ושלח סרטון למשפחתו. הם העבירו את הסרטון לכל בני הקהילה שלהם שבכו מהתרגשות. אין ספק שתוכלו לייצר עוד ועוד רעיונות ופעילויות של אחדות אהבה. עכשיו היא השעה, אל תחמיצו אותה. עכשיו הזמן לעודד ולחזק".