הרב רפי פרץ: להעביר את משרדי הממשלה לירושלים

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ: "קורא לחבריי השרים לפעול להעברת המשרדים והעובדים לבירה - ראויה לכך בירתנו הנצחית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בסיון תש"פ

הרב רפי פרץ
הרב רפי פרץ
צילום: פלאש 90

בישיבת הממשלה החגיגית לציון 53 שנים לשחרורה של ירושלים הציג שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, את אתגרי משרדו.

השר אמר בפתח הישיבה, "העיר ירושלים ניצבת תמיד בפני אתגרים ומבחנים. ישנו אתגר המצוי לחלוטין בידי חבריי השרים היושבים סביב שולחן הממשלה והוא העברה מיידית של היחידות הארציות של הממשלה לירושלים".

לדבריו, "החל משנת 2007 התקבלו החלטות ממשלה בנושא, שלא יושמו וכיום יש לא מעט יחידות ארציות של הממשלה, המונות יחד אלפי עובדים, המצויות מחוץ לירושלים. אני קורא לחבריי השרים לפעול להעברת המשרדים והעובדים לבירה. ראויה לכך בירתנו הנצחית. יש להעברת משרדי הממשלה לירושלים, משמעות הצהרתית כעיר בירה, ומשמעות כלכלית להוספת אלפי משרות".

הרב רפי פרץ
צילום: דוברות

עוד אמר השר פרץ, "אתגר משמעותי נוסף הוא המשך הצמיחה שחווה העיר, בין השאר בזכות השקעות חסרות תקדים של הממשלה. המדינה כולה חווה משבר כלכלי חמור עקב מגיפת הקורונה. העיר ירושלים נפגעת גם היא ובמיוחד בתחום התיירות. למעלה משמונים אחוזים מהתיירים המגיעים ארצה, מבקרים בירושלים. העיר נשענת במידה רבה על תיירות נכנסת ובימים אלה, בהם המשבר בתחום עדיין בעיצומו, גם ירושלים ניצבת בפני אתגר משמעותי שעל פתרונו נעמול יומם ולילה, יחד עם עיריית ירושלים".

בעניין העברת שגרירויות אמר השר פרץ, "זכינו כי ארה"ב לפני שנתיים הכירה בירושלים כבירת ישראל ואף העבירה את השגרירות שלה לכאן. אני קורא מכאן לכל המדינות המקיימות איתנו יחסים דיפלומטיים, להעביר גם את השגרירות שלהם לעיר. זוהי בירתנו הנצחית".

יו"ר תנועת התעוררות בירושלים, עופר ברקוביץ, בירך את הרב פרץ בעקבות קריאתו למשרדי הממשלה לעלות לירושלים. ''פגשתי את הרב רפי פרץ ביום ירושלים. אני מברך אותו בהצלחה גדולה למען העיר היקרה שלנו ושמח שהוא מאמץ את האג'נדה שהתעוררות מובילה כבר 8 שנים''.

ברקוביץ סיפר כי ''עתירה לבג"צ שלנו בנושא העברת משרדי הממשלה לירושלים תידון בקרוב. הצלחנו להעביר את רשות החדשנות והתאגיד ולא נפסיק עד שנחזיר לעיר אלפי משרות חדשות שיוכלו לייצר מהלך אסטרטגי בתחום הכלכלי''.