הממשלה אישרה: 3 ביקורים לכל תלמיד בירושלים

הממשלה אישרה הבוקר פה אחד את הצעת שר החינוך, יואב גלנט: כל תלמיד בישראל יבקר בעיר ירושלים שלוש פעמים לפחות במהלך שנות לימודיו.

ערוץ 7 , א' בסיון תש"פ

השר יואב גלנט
השר יואב גלנט
צילום: דוברות

הממשלה קיבלה הבוקר (ראשון) החלטה ביוזמת שר החינוך יואב גלנט, לפיה תלמידים יבקרו בירושלים בירת ישראל שלוש פעמים לפחות במהלך לימודיהם.

הביקורים יבוצעו פעם אחת בכל חטיבת גיל: יסודי, חטיבת הביניים ובחטיבה העליונה. התקציב השנתי יעמוד על 7 מיליון ש"ח מתקציב משרד החינוך.

לדברי השר גלנט, "סיפורה של ירושלים הוא סיפור המבטא את עוצמת העם היהודי, אשר לאחר אלפיים שנות גלות, מאבקים ומלחמות הצליח לשוב לארץ ישראל, להקים לו בית לאומי, לבנות לו כוח מגן - צה"ל, ולשוב אל בירתו הנצחית - ירושלים המאוחדת. זהו סיפור של ניצחון ושל תקווה ועל כל ילד וילדה בישראל להכיר את משמעותה, ייחודיותה וחשיבותה של ירושלים".

השר גלנט ציין כי לכל אורך שנותיו כמפקד בצה"ל דאג שכל חייליו יבקרו בעיר וילמדו על מורשתה ומרכזיותה.

"האמונה בצדקת הדרך נובעת מההיכרות עם הסיפור היסטורי שלנו כעם, ובמרכזו, הכמיהה והכיסופים לירושלים לאורך הדורות. לראשונה מזה אלפיים שנה מימשנו את זכותנו הבסיסית להגן על עצמנו בכוחות עצמנו, במולדתנו החופשית והעצמאית, ובירתה ירושלים. עם שלא יכיר את עברו ומורשתו, לא יוכל להבטיח את עתידו. חיוני היום לחנך את דור העתיד על ערכים אלו", הוסיף.