שחקן העבר הבית"רי חוזר לבירה

14 שנים הוא שיחק במדיה, ערך 371 הופעות ואף זכה איתה באליפות כשחקן וכמאמן ו-4 גביעים. שוער העבר האגדי של בית"ר חוזר למועדון

נרי וייס , א' בסיון תש"פ

מזרחי ואוחנה. חוזרים לשתף פעולה
מזרחי ואוחנה. חוזרים לשתף פעולה
צילום: דוברות בית"ר ירושלים

חוזר לבית. הרבה מאוד שחקנים גדלו וצמחו בבית"ר ירושלים של פעם - אורי מלמיליאן ואלי אוחנה הם רק רצה הקרחון של שחקנים רבים וטובים שהגיעו משכונת בית וגן ללב הקונצנזוס של הכדורגל הישראלי. מעטים הצליחו להמשיך את קריירת המשחק המוצלחת שלהם גם לעמדה שעל הקווים בצורה חלקה ומוצלחת.

אחד מאותם שחקנים כישרוניים שהצליחו לעשות זאת הוא לא אחר מאשר שוער העבר של הקבוצה הירושלמית, יוסי מזרחי.

מזרחי נחשב עד היום לאחד הסמלים הגדולים ביותר של המועדון מהבירה, כשזה זכה עם הקבוצה בתואר האליפות גם כשחקן וגם כמאמן עם זכיה מדהימה בעונת 2006/7.

אחרי שעבר בלא מעט קבוצות, בראשן מ.ס אשדוד בה שימש במספר תפקידים, הודיעה היום (ראשון) בית"ר על חזרתו של מזרחי למועדון בו גדל וממנו הגיע היישר לנבחרת ישראל.

מזרחי ישמש בתפקידו החדש כמאמן קבוצת הנוער של המועדון שביצעה מספר רכישות מרשימות בתקופה האחרונה ומכוונת לזכיה בתואר אליפות ליגת העל לנוער, מתוך אמונה ומטרה לעלות ולהופיע גם במדי הקבוצה הבוגרת של המועדון.

מדובר בהחתמה משמעותית למדי עבור בית"ר, הן בשל הוותק והמקצועיות של מזרחי ומה שהוא מביא איתו מניסיונו הרב והן בשל מה שהוא מסמל עבור אלפי בני נוער וצעירים שחולמים יום אחד להיות שחקנים מובילים במועדון הבית"רי.

החתמתו של מזרחי במועדון בו הופיע במשך 14 שנים ו-371 משחקים, הינה חלק מארגון מחדש שעורך המועדון בימים אלו בקבוצת הנוער כשזה יהיה גם אחראי על איתור והשבחת כישרונות צעירים וזאת כחלק מהמדיניות לבנות ולקדם את דור העתיד של המועדון ולגדל שחקני בית איכותיים לקבוצה הבוגרת.

בבית"ר לא עוצרים בהחתמתו של מזרחי כששם ממשיכים לעבוד חזק על השבחת דור העתיד של הכדורגל הישראלי כשמנהל מחלקת הנוער, תומר כרמל, ממשיך בבניית פרויקט הדגל החדש של המחלקה שצפוי לקבץ אליו את השחקנים הנבחרים ולהעשיר אותם. בנוסף תוקם ועדה מקצועית למחלקת הנוער אשר בה ייטלו חלק בין השאר יו"ר המועדון, אלי אוחנה, המנהל המקצועי של קבוצת הבוגרים, יוסי בניון ותומר כרמל מנהל המחלקה. הוועדה תתווה את האסטרטגיה המקצועית של המחלקה, תבחן את הישגי המחלקה ותעקוב מקרוב אחריי שחקני דור העתיד.

בנוסף להקמת הועדה המקצועית יושם דגש באופן בולט על חיזוק הקשר בין הקבוצה הבוגרת למחלקת הנוער. מאמן השוערים של הנוער, משה בן דוד, מאמן הכושר של קבוצת הבוגרים, טלמו דה אנדרס, וחלק משחקני הקבוצה הבוגרת יעבדו במהלך העונה עם שחקני מחלקת הנוער על מנת להמשיך ולשפר אותם.

מנכ"ל המועדון, מוני ברוש, אמר לאחר החתימה של מזרחי בקבוצה כי "אנחנו שמחים להחזיר את יוסי מזרחי הביתה ובטוחים שתהיה לו תרומה משמעותית באימון קבוצת הנוער ובגידול והשבחת הדור הצעיר אין לי ספק שהמינוי של מזרחי בשילוב השינויים הנוספים שאנחנו מתכננים לקראת העונה הבאה יבססו את מעמדה של המחלקה ויובילו אותה לימים יפים".

יוסי מזרחי הוסיף ואמר: "אני מודה לבעלים ולהנהלת הקבוצה על ההזדמנות להגשים שתי אהבות בחיים שלי. הראשונה היא לסגור מעגל, כי את קריירת האימון שלי התחלתי בקבוצת הנוער של בית"ר והיום אני חוזר למחלקה הזאת, והשנייה היא לעבוד עם צעירים ולנסות לעזור להם להגשים את החלום כמו שהיה ליוסי מזרחי, כשהיה בגיל 16-17.

"אני מאמין שאנחנו נצעיד את המחלקה הזאת קדימה ונעשה את כל המאמצים להחזיר את מחלקת הנוער למקום הראוי לה ולהקנות לשחקנים את מורשת בית"ר".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il