אילוסטרציה
אילוסטרציהצילום: ISTOCK

לאחר שהנשיא טראמפ האשים כי וירוס הקורונה נוצר במעבדה בעיר ווהאן ומשם דלף אל רחבי העולם, מנהלת המעבדה הסינית משיבה אש וטוענת כי "ההאשמות הן המצאה וזיוף טהורים".

בראיון לתקשורת הסינית אמרה מנהלת המעבדה בווהאן, וואנג יאני, כי "אכן עבדנו על שלושה זנים של וירוס הקורונה מעטלפים, אך אף אחד מהם אינו תואם לוירוס שגרם למגיפה העולמית".

"ההתאמה הגנטית הקרובה ביותר לוירוס הנוכחי היתה 79.8 אחוזים בלבד. הטענות של הנשיא טראמפ הן זיוף והמצאה טהורים", ציינה.

המנהלת הוסיפה עוד, "המכון שלנו קיבל לראשונה את הדגימה הקלינית של דלקת ריאות לא ידועה ב-30 בדצמבר אשתקד. לא היה לנו שום ידע לפני כן, ואף פעם לא פגשנו, חקרנו או שמרנו על הנגיף הזה במעבדה שלנו. למעשה, כמו כולם, אפילו לא ידענו שהווירוס קיים. איך זה יכול היה לדלוף מהמעבדה שלנו מעולם אם מעולם לא היה לנו אותו?".

למרות ההכחשות, ההודאה של מנהלת המכון כי אכן נבדקו שלושה זנים של וירוס קורונה מעטלפים בשנה שעברה, עלולה להגביר את התאוריות כי הוירוס הקטלני דלף מהמעבדה בווהאן.

בינתיים מי שממשיכה לרשום אחוזי הידבקות ותמותה גבוהים במיוחד מהנגיף היא רוסיה. רשויות הבריאות דיווחו ביום ראשון בבוקר על מספר שיא של 153 מתים ביממה אחת. בכך הגיע מספר המתים ברוסיה אל 3541 בני אדם. במהלך היממה האחרונה נדבקו עוד 8599 בני אדם בקורונה ברוסיה, ומספר הנדבקים הכולל עומד על 344,481 בני אדם.