ד"ר דבורה בירקס
ד"ר דבורה בירקס צילום: REUTERS/Leah Millis

מומחית הבית הלבן לנגיף קורונה, ד"ר דבורה בירקס, אמרה בראיון ברשת "פוקס ניוז" כי יש "ראיות מדעיות ברורות" לכך שעטיית מסיכות מסייעת למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

"מתוך כבוד זה לזה, כאמריקנים אחראים ומתחשבים, אנו צריכים ללבוש מסכות בפומבי כשאנחנו לא יכולים להתרחק חברתית כדי למנוע הדבקה", אמרה בירקס.

    היא נשאלה האם לדעתה הנשיא דונלד טראמפ צריך לעטות מסיכה, דבר שסירב לעשות, והשיבה כי היא מניחה שטראמפ מסוגל לשמור על מרחק של שני מטרים "ברוב המקרים".

    "הנשיא לבש מסיכה כשהיה רחוק פחות משני מטרים מאחרים באירועים. אני לא נמצאת איתו כל יום ובכל רגע, כך שאינני יודעת אם ריאלי עבורו בתפקידו לשמור על ריחוק חברתי. ביקשתי מכל האמריקנים, לקחת אחריות כל אחד על עצמו ולעטות מסיכה במידה ולא מצליחים לשמור על ריחוק", הוסיפה.

    טראמפ ספג ביקורת לאחר שסירב לעטות מסיכה מול מצלמות שסיקרו את ביקורו במפעל של פורד במישיגן. הנשיא היה האדם היחיד במפעל שלא לבש מסיכה, כשמסביבו הצטופפו מנהלי המפעל כשהם עוטים אמצעי הגנה.

    ד"ר בירקס הוסיפה כי ייתכן מאוד שהאמריקנים ייאלצו להסתגר בבתים שוב, אם יהיה גל שני של הדבקה. לדבריה, הממשל מתכונן לאפשרות כזו ועושה את כל ההכנות הרפואיות לשם כך.