ארגון שחקני היורוליג: סיימו את העונה

רגע לפני ההכרעה בשאלת חידושה של עונת היורוליג האירופית, בארגון שחקני היורוליג שלחו מכתב לראשי הקבוצות בו דרשו לסיים את העונה

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בסיון תש"פ

שמעון מזרחי עם מזכ"ל היורוליג. יחדשו את העונה?
שמעון מזרחי עם מזכ"ל היורוליג. יחדשו את העונה?
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

"השחקנים לא יסכימו לחזור ולשחק בתנאים שקבעתם, חידוש המפעל בלי כל שחקניו יפגע מאוד בתחרותיות שלו", כך כתבו ראשי ארגון שחקני היורוליג, ה-ELPA במכתבם לכל 11 ראשי הקבוצות שידונו ויצביעו היום (שני) על השאלה האם לחדש את עונת 2019/20 של מפעל היורוליג האירופי.

במכתבם של ראשי ארגון השחקנים, ציינו אלה כי 36 שחקנים, הקפטנים של כל הקבוצות במפעל ושחקן בכיר נוסף, הצביעו פה אחד ביום שישי האחרון בשיחה עם מזכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברותימאו נגד חידושה של העונה האירופית וכי זה בדיוק מה שהם דורשים גם מראשי הקבוצות לעשות.

דרישתם של ארגון השחקנים האירופי מגיעה על רקע הישיבה שתתקיים היום בה יצביעו ראשי 11 הקבוצות בעלות רשיון A של המפעל היוקרתי ביותר בכדורסל האירופי, על השאלה אם לחדש את העונה.

במכתבם פירטו ראשי ארגון השחקנים את הבעיות הרבות במידה שאכן העונה תחודש, למרות סירובם החד-משמעי של השחקנים, כשבין השאר ציינו כי מלבד בעיית הנסיעות של 70 שחקנים שעדיין נמצאים בארצות הברית ועוד לא חזרו לקבוצות שלהם, ישנה גם סכנה בריאותית להם ולמשפחותיהם במידה שאכן תחודש העונה.

לדברי ראשי ארגון השחקנים, לא רק השחקנים שבארצות הברית ייתקלו בקשיים להגיע ולשוב לעונה אם זו תחודש, כאשר שחקנים רבים נמצאים במדינות בהן עדיין יש איסורי תנועה וסגר קשה, מה שמוביל לכך שיהיה להם קושי רב להתאמן ולהחזיר את עצמם לכשירות במקרה של חידוש העונה.

נזכיר כי בכדי לחדש את עונת 2019/20 של מפעל היורוליג היוקרתי, תצטרכנה 6 קבוצות מתוך ה-11 להצביע בעד, כאשר כרגע על פי דיווחים נראה כי המצב הוא תיקו בין שני הצדדים כשרק קבוצה אחת טרם החליטה על דעתה - באסקוניה הספרדית.

בעוד כמה שעות בלבד נדע האם חרף סירובם של השחקנים, השאלות המהותיות שעולות החל מבריאות השחקנים ובעלי התפקידים ועד לבעיות התחבורה הקשות וכמובן ההשלכות של הדבר על הליגות המקומיות כדוגמת ליגת העל הישראלית בכדורסל, עונת היורוליג תחודש.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il