הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסף צילום: יוני קמפינסקי

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט אישר לרבנות הראשית לישראל להגיש לבג"ץ בקשה לדיון נוסף בנוגע לפסק הדין בעתירה נגד איסור הכנסת חמץ בפסח לבתי החולים.

כזכור, בית המשפט העליון קיבל לפני קרוב לחודש את העתירה שדרשה לאפשר הכנסת חמץ לבתי חולים בפסח, ברוב דעות של השופטים מני מזוז ועופר גרוסקופף, נגד דעתו החולקת של השופט ניל הנדל, שסבר כי יש להורות על מחיקת העתירה ולאפשר מציאת פתרון מוסכם עד לחג הפסח הבא.

בעקבות קבלת העתירה פנה הראשון לציון הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף, נשיא מועצת הרבנות הראשית, באמצעות ראש לשכתו הרב יצחק אלחרר בבקשה ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה לפעול לקיום דיון נוסף בבג"ץ, עקב ההלכה החדשה שנפסקה בעתירה.

בפנייתו הביע הראשון לציון את חששו, כי מעבר לפגיעה בצביונה היהודי של מדינת ישראל - הרי שהכנסת חמץ לבתי החולים במהלך חג הפסח תגרום לשומרי כשרות להדיר את עצמם מבתי החולים תוך הימנעות מקבלת טיפול רפואי, ובכך אף לסכן חלילה את חייהם.

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט נענה לבקשתו של הרב יוסף ואפשר לרבנות הראשית להגיש בקשה לדיון נוסף.

ב5רבנות הביעו תקווה שהבקשה תתקבל ותביא לשינוי "בהחלטה המצערת שלא נתנה משקל מספק לצרכיהם של מרבית אזרחי מדינת ישראל - אשר נמנעים מצריכת חמץ ומכל מגע עמו בפסח וכאשר הם נזקקים להתאשפז בבתי החולים בחג הפסח ואשר עשויים להיפגע מכך אנושות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו