אכזבה למכבי תל אביב
עונת 2019/20 של מפעל היורוליג בוטלה

אחרי מחאתם של השחקנים, הבעיות עם לוח הזמנים של הליגות המקומיות והחשש מהדבקה המונית, החליטו קבוצות היורוליג על סיומה של העונה

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בסיון תש"פ

עונת 2019/20 של מפעל היורוליג בוטלה-ערוץ 7
שמעון מזרחי, העונה האירופית הסתיימה
צילום: פלאש 90

לראשונה בהיסטוריה - עונת היורוליג לא תגיע לסיומה הספורטיבי. כך הוחלט בישיבה שמתקיימת בשעה זו בנוכחות 11 מראשי הקבוצות בעלי רישיון A של מפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה.

למעשה, ההחלטה על סיומה של העונה נקבע כבר שלשום עם הצבעתם של שחקני היורוליג פה אחד על ההחלטה נגד חידושה של העונה שנעצרה בשל מגיפת הקורונה. אחרי שמוקדם יותר היום הוציאו גם ארגון השחקנים מכתב בו הם דורשים מראשי הקבוצות להצביע נגד חידוש העונה, ברור היה כי הסיכויים לחידושה למרות הכל, אפסיים עד לא קיימים.

למעשה, מי שהביא לביטולה של העונה הוא לא אחר מאשר מזכ"ל היורוליג ג'ורדי ברתומיאו עצמו, לאחר שישב עם שחקני הקבוצות השונות והבין כי חידוש העונה אינו אופציה מבחינתם.

ביורוליג הודיעו כי העונה הבאה תיפתח ב-1 באוקטובר 2020, ובה ישתתפו כל אותן 18 הקבוצות שהשתתפו השנה במפעל היוקרתי של הכדורסל האירופי. בנוסף לא תקבע זהות אלופת אירופה לעונת 2019/20.

בהודעה רשמית מטעמם נכתב כי "אחרי שבחנו את כל האפשרויות הגענו להחלטה לבטל את העונה ביורוליג וביורוקאפ בעקבות התפשטות נגיף הקורונה. בריאותם של השחקנים, האוהדים ואנשי הצוותים המקצועיים נמצאת בעדיפות עליונה. במצב הנוכחי התנאים בהן יתכוננו הקבוצות להמשך המשחקים אינם שווים".

כזכור, שחקני הקבוצות הביעו תרעומת גדולה על עצם המחשבה לחידוש העונה כשמלבד העובדה שמעל 70 שחקנים עדיין לא חזרו לקבוצותיהם מפגרת הקורונה מארצות הברית, דבר שיהיה קשה עד בלתי אפשרי נוכח הסגר המוטל על מדינות רבות, החשש מבריאותם שלהם ושל משפחתם הוא שגרם להם להצביע פה אחד על ההחלטה נגד חידושה של העונה.

עבור הנציגה הישראלית במפעל, מכבי ת"א, משמעות הדבר היא כי זו תוכל לקחת חלק פעיל בחידושה של עונת 2019/20 של הכדורסל הישראלי, לאחר שכבר אמרה כי במקרה של התנגשות בין לוחות המשחקים תעדיף היא להופיע במפעל היורוליג ולא בליגה הישראלית.

כעת, מכבי שהציעה מתווה שונה לחידושה של עונת הכדורסל הישראלית, מתווה שנפל בין רגע, תוכל לשוב ולשחק ולהילחם על מה שהגדירה במשך שנים כ"לחם וחמאה" - אליפות ליגת העל בישראל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il