יאיר לפיד: משפט נתניהו התחיל בהסתה פרועה

יו"ר יש עתיד תקף בפתח ישיבת הסיעה את ראש הממשלה בנימין נתניהו ואת חבריו לשעבר להנהגת כחול לבן: יש עקרון שאתם מוכנים להלחם עליו?

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ב' בסיון תש"פ

יו"ר 'יש עתיד-תל"ם', ח"כ יאיר לפיד, התייחס אחר הצהריים (שני) בפתח ישיבת הסיעה לפתיחת משפט נתניהו, וטען כי המשפט "התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק"

"ראש הממשלה מכהן הועמד אתמול לדין. משפטו לא התחיל בהצגת ראיות. משפטו התחיל בהסתה פרועה נגד שלטון החוק. נגד בתי המשפט. הוא עמד מול בית המשפט והסית. זה ייגמר באלימות. הוא יודע שזה ייגמר באלימות. לא אכפת לו", תקף לפיד.

לדבריו, "ראש הממשלה ניסה למכור לנו אתמול שאלפי אנשים - שוטרים, חוקרים, פרקליטים, שופטים, עיתונאים, פוליטיקאים – שותפים בקנוניה ענקית שנועדה לתפור לו תיק. זו הזיה פארנואידית. מי שמסוגל להגיד דברים כאלה מול מקרופון, מול מצלמה, לא כשיר להיות ראש ממשלה".

"ברגע שהוא גרר את שריו לבית המשפט. ברגע שהוא מסית בגלוי את חסידיו. ברגע שהוא מנסה להוביל אותנו למלחמת אחים – אסור שהוא ימשיך בתפקידו", טען לפיד.

לפיד תקף גם את התנהלותם של חבריו לשעבר להנהגת כחול לבן, "גנץ ואשכנזי לעומתו בחרו אתמול בזכות השתיקה. אחרי כל ההבטחות להגן על מערכת המשפט, גנץ הוציא אתמול הוראה לאנשיו לא לתקוף את נתניהו. לדבר עליו ברכות, בקול חלש ככל האפשר".

"לפני שבוע, כשהם נכנסו לממשלה הם אמרו: 'לא נקבל התקפה על שלטון החוק'. יש התקפה על שלטון החוק! התקפה איומה, אלימה, חזיתית. מה אתם מתכוננים לעשות בעניין? האם יש איזשהו עקרון שאתם כן מוכנים להלחם עליו?", תהה לפיד.