נדב איל פוגש את האיש שמוכר 'מוצרי טראמפ' בכל רחבי ארה"ב

הערב (שני) ישודר בחדשות 13 הפרק הראשון של 'טראמפלנד', סדרת הכתבות שבוחנת את המעמד הציבורי של הנשיא המכהן לקראת הבחירות הקרבות.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , ב' בסיון תש"פ

4 שנים אחרי ששודרה בחדשות 13 סדרת הכתבות טראמפלנד של נדב איל, שעסקה בשברים בחברה האמריקנית לקראת בחירות 2016 והאפשרות של ניצחון מפתיע של טראמפ, חזר נדב איל לארה"ב - לגיבורים של הסדרה ההיא, ולגיבורים חדשים.

באחד המפגשים בסדרה מגיע איל לדיוויד שמוכר בכל רחבי ארה"ב 'מוצרי טראמפ' - כובעים, ציורים, פוסטרים, דגלים ועוד. "לעולם לא יהיה נשיא כמוהו", אומר דיוויד, "דונלד טראמפ הוא כמונו לדעת, הוא אומר את הדברים שכולנו חושבים ורצים. הוא לא פוליטיקאי "פוליטי" כמו כל שאר המועמדים".

בפוסט שנדב איל פרסם היום (שני) בפייסבוק הוא כותב שארה"ב מעולם לא הייתה מפוצלת כל כך, עם מחלוקות עמוקות כל כך. "הכלל בפוליטיקה המקומית הוא שנשיא מכהן ייבחר שוב, כמעט תמיד", מסביר איל, "ולכן טראמפ, טבעית, הוא הפייבוריט לניצחון. עד הקורונה, זה נראה כמעט חד משמעי".

"אבל אז המחלה היכתה, והמשבר הכלכלי בעקבותיה", הוא מסביר, "הבחירות האלה נעשו יותר מעניינות, ופחות צפויות. ג'ו ביידן לא יכול לנצח את הבחירות; אולי טראמפ יכול להפסיד אותן. אני כותב "אולי" כי עם כל נשיא אחר זה היה אבוד כבר. אבל כאן מדובר בדונלד טראמפ, האיש שחולל את ההפתעה הפוליטית הגדולה בהיסטוריה האמריקנית. אין מה להספיד אותו".

בנוגע לדיוויד, המוכר של 'מוצרי טראמפ', מסביר איל: "הפרנסה שלו היא למכור מוצרים עם דמותו של טראמפ עליהם. וזו פרנסה טובה, כי עבור רבים, טראמפ הוא לא פוליטיקאי אלא מייצג של תנועת המונים".

טראמפלנד 2020 , פרויקט מיוחד של נדב איל - שני עד רביעי במהדורה המרכזית של חדשות 13

דונלד טראמפ
צילום: רויטרס