סגן השר מאיר פרוש: "המדינה - תומכת התורה הגדולה ביותר"

סגן שר החינוך, מאיר פרוש, ביקר באגף למוסדות תורניים במשרד.

בן שאול , ב' בסיון תש"פ

סגן השר מאיר פרוש: "המדינה - תומכת התורה הגדולה ביותר"-ערוץ 7
סגן השר מאיר פרוש במהלך הביקור
צילום: דוברות

סגן שר החינוך מאיר פרוש ערך אתמול פגישת עבודה ראשונה באגף למוסדות תורניים במשרד החינוך, בראשות עמוס צייאדה והנהלת האגף.

הנושא המרכזי: תכניות עבודה העתידיות וההתמודדות עם החוסר בתקציב הישיבות בחודשים הקרובים - עד להעברת תקציב המדינה.

הנוכחים הציגו את תכניות האגף בשנה זו, תקציב הישיבות והאגף לאבטחת הכנסה ונדונו יעדים חדשים לקראת הקואליציה החדשה ותקציב המדינה המסתמן ובתוכם תכניות להקלות על פתיחת מוסדות חדשים וישנים, התאמת תקציבי הישיבות ואבטחת הכנסה ועוד נושאים העומדים על הפרק.

לאחר הפגישה המשיכו סגן השר ולשכתו לסיור באגף, שם עמדו מקרוב על הפעילות של עובדי האגף.

סגן השר פרוש אמר לעובדי האגף, "אני כאן היום בביקור ראשון לאחר שמינוי סגני השרים אושר אתמול בממשלה והיום בכנסת. חשוב היה לי מאוד לאחר חמש שנים בהן הייתי במשרד ברצף ועכשיו עם תחילת הכהונה החדשה - להתחיל הכל מחדש, להגיע לפני הכל לאגף מוסדות תורניים, הנקרא בפי כל 'אגף הישיבות' שמחזיק את עולם התורה".

"באתי לחזק אתכם, ראשית על העבר, במיוחד על התקופה האחרונה - המסירות שלכם בתקופת האתגרית של נגיף הקורונה, ולחזק אתכם גם על העתיד, כולנו יודעים שיש חסר של 500 אלף ₪ בתקציב הישיבות עד שהתקציב יעבור, ולצערי התקציב משתנה ולא קבוע, כך היה בזמן של פירון ולפיד, וכך בתקופה הזו שהיינו בתקופת בחירות והתקציב לא עבר, הוסיף פרוש.

לדבריו, "הביקור כאן באגף הוא גם סמלי שכן השבוע חל חג השבועות ואנחנו מכירים את דברי חז"ל 'בכל יום יהיו בעיניך כחדשים', בכל שנה התורה ניתנת מחדש, בכל שנה יש את האורות והדברים השמימיים. אנחנו נמצאים באחד מהמקומות החשובים ביותר במדינה, שמעבירה דרככם את התמיכה הגדולה ביותר עבור עולם התורה, כאן בארץ ישראל. גם אם נאסוף את כל התרומות המגיעות מחו"ל, לא נגיע לסכום שהמדינה מעניקה ללומדי התורה. משכך, חשיבות הביקור כאן בזמן זה גדולה שבעתיים".