"אחת ההחלטות העצובות בחיינו"

מנכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומיאו הגיב במסיבת עיתונאים להחלטה לסיים את העונה האירופית מוקדם מהצפוי. "הבריאות עומדת מעל הכל"

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בסיון תש"פ

לוגו היורוליג
לוגו היורוליג
צילום: היורוליג

"אי אפשר להתכחש לעובדה שתהיה השפעה כלכלית משמעותית למה שקרה", כך אמר הערב (שני) מנכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומיאו במסיבת עיתונאים שקיים לאחר ההחלטה הדרמטית מוקדם יותר היום.

כזכור, מוקדם יותר, הציע ברתומיאו ל-11 ראשי הקבוצות הקבועות במפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה, לסיים את העונה הנוכחית בשל משבר הקורונה ולאור סירובם של השחקנים לשוב ולחדשה והבעיות הכרוכות בחידושה.

הצעתו של המנכ"ל התקבלה וכך לראשונה בהיסטוריה הגיע אל סיומה עונה ללא אף אלופת אירופה.

"זו הייתה אחת ההחלטות העצובות בחיינו, אבל זו ההחלטה הטובה ביותר", אמר ברתומיאו במסיבת העיתונאים. ברתומיאו הוסיף וסיפר כי היה ניסיון למצוא פיתרונות שיביאו לחידוש העונה אך כל אלה לא צלחו. "מיצינו כל אפשרות בניסיון לחדש את המשחקים ביורוליג וביורוקאפ, אבל זה לא היה אפשרי. מעל לכל עומדים הבריאות והביטחון של השחקנים, המאמנים, אנשי הצוות והאוהדים.

על ההשלכות הספורטיביות והמקצועיות של סיום העונה אמר ברתומיאו כי "הייתה אפשרות, שמעולם לא לקחנו ברצינות, להפחית את מספר הקבוצות המשתתפות. זה נוגד את העקרונות שעליהם אנחנו נשענים מיום שהקמנו. החלטנו שלא להכתיר אלופות לשני המפעלים. אני גאה בדרך שבה קיבלנו את ההחלטה. המועדונים קיבלו את הצעתנו, והאחדות שלנו חשובה כמי שרוצים לגדול ולהתקדם. היום התחלנו לעבוד גם על עתיד המפעל, ואנחנו רוצים לספק חוויית הכדורסל המצוינת שמגיעה לקבוצות בעתיד".

בכל הקשור לנושא השיווקי וכלכלי ברור לברתומאו שתהיה בעיה קשה. "מוקדם מדי להעריך את השפעת המגיפה על העונה הבאה. התחלנו לעבוד על זה ולייעץ להם בשבוע שעבר, כשאנחנו מתמקדים בנושא הפרסומי, השיווקי ובמכירת הכרטיסים. ככל הידוע לי, אף קבוצה לא חושבת לעזוב את היורוליג בגלל הקורונה. אנחנו מצפים לחזור לנורמליות בהקדם, ולקיים את היורוליג כרגיל כבר בעונה הבאה".

"אי אפשר להתכחש לעובדה שתהיה השפעה כלכלית משמעותית למה שקרה. אנחנו לא מצפים מהספונסרים והשותפים שלנו להמשיך ולתמוך כמו קודם, כי גם הם בצרה, כמונו. ננסה לראות איך אפשר לפצות את גופי השידור, אבל גם להבטיח את מה שהמועדונים מצפים לקבל. זו תהיה יורוליג שונה בכל מה שקשור להכנסות, וכולם מבינים שזה לא יהיה קל".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il