נעצרו הניסויים ב'תרופה של טראמפ'

ארגון הבריאות העולמי הודיע כי עצר את הניסויים בתרופת ההידרוקסיכלורוקין נגד קורונה בעקבות חששות בריאותיים.

ניסן צור - ערוץ 7 , ג' בסיון תש"פ

דונלד טראמפ עם המסכה
דונלד טראמפ עם המסכה
צילום: רויטרס

מנכ"ל ארגון הבריאות העולמי, טדרוס ג'בריסוס, הודיע במסיבת עיתונאים כי הארגון החליט לעצור באופן זמני את כל הניסויים בתרופת הידרוקסיכלורוקין, אותה הגדיר נשיא ארה"ב כ"משנה את כללי המשחק".

בהודעה אמר ג'בריסוס כי "לאור מחקר שפורסם בשבוע שעבר בכתב העת הרפואי 'לנצט' והראה כי אנשים הנוטלים הידרוקסיכלורוקין נמצאים בסיכון גבוה יותר למוות ובעיות לב מאלו שלא נטלו את התרופה, החלטנו לעצור את הניסוי הקליני בתרופה בעוד שנתוני הבטיחות נבדקים על ידי מועצת הפיקוח על בטיחות הנתונים".

לדבריו הניסויים שנעצרו מתייחסים רק למידת יעילותה של התרופה, המשמשת לטיפול במלריה, גם נגד וירוס הקורונה.

הניסוי שנעצר כלל בדיקה של התרופה ב-400 מתנדבים והוא התפרש על פני בתי חולים ב-35 מדינות ברחבי העולם.

פרופסור דידייה ראול הצרפתי, שהיה הראשון שהודיע כי טיפל בחולי קורונה בעזרת הידרוקסיכלורוקין ולדבריו "השיג תוצאות מצויינות", דחה את ההחלטה של ארגון הבריאות העולמי ואמר כי הוא ממשיך להאמין ביתרונות התרופה נגד הקורונה.

"אני ממשיך להחזיק באמונתי כי התרופה יכולה לעזור לחולים להתאושש.כיצד מחקר מבולגן שנעשה עם 'נתונים גדולים' יכול לשנות את מה שאנחנו רואים? בבית החולים שלי עברו 4,000 חולים שטופלו בהידרוקסיכלורוקין. אני לא מתכוון לשנות את זה".

כזכור, גם הנשיא טראמפ הודיע בתאריך 18 במאי כי הוא נוטל מדי יום את התרופה הידרוקסיכלורוקין כאמצעי מניעה נגד הקורונה, בהמלצת רופאו האישי.