קשיש בבני ברק? ספרים חינם עד הבית

במסגרת המיזם תזכה האוכלוסייה הבוגרת בעיר בגילאי סיכון להשאלה חינמית של אלפי ספרי קריאה חינם עד פתח הבית

מיכל לוי , ג' בסיון תש"פ

קשיש בבני ברק? ספרים חינם עד הבית-ערוץ 7
ספרים
צילום: איסטוק

עיריית בני ברק יוצאת בימים אלה במיזם ייחודי שבמסגרתו האוכלוסייה הבוגרת בעיר תזכה להשאלה חינמית של אלפי ספרי קריאה חינם עד פתח הבית תוך שמירה על שלומם וביטחונם והקפדה על כללי הבטיחות הנחוצים ביותר בימים אלו.

במסגרת היוזמה עליה שקדה מחלקת התרבות והנהלת הספרייה העירונית, הפיקה הספרייה קטלוג הכולל את אלפי הכותרים הקיימים בספרייה עירונית, בחלוקה לנושאים, לשפות ולרמת נגישות.

לדברי דובר העיריה, אוכלוסיית היעד מוזמנת לחייג למוקד הספרייה ולבחור את הספרים אותם ברצונם לשאול. על השינוע מופקד צוות המתנדבים המורחב של ארגון 'ידידים' שחבר למיזם, ומשנע את הספרים בשליחות אישית לכל בית.

"כבר בימים הראשונים להפעלת המיזם, נהנו ממנו מאות מקרב האוכלוסייה הבוגרת בעיר עם לא פחות מ-1500 השאלות (!). המיזם זוכה לשבחים מקיר לקיר על היותו משמעותי וחיוני שבעתיים בתקופה זו, בסיוע ותמיכה באוכלוסייה הבוגרת יחד עם שמירה הדוקה על הכללים, תוצאה של חשיבה אמיתית ועמוקה על צרכי אוכלוסייה זו של תושבי העיר", הוא מספר.

בנוסף, סייעה הספרייה העירונית בהשאלת ספרים במשלוחים אישים למשפחות השוהות בבידוד, לתושבים המתגוררים בבתי אבות, ואף לתושבים שהיו מאושפזים במחלקות קורונה בבתי חולים.