הזדמנות פז להחזרת הבנים

חבריו לצוות של הדר גולדין יצאו בקמפיין שלטים כדי להפעיל לחץ על הממשלה להחזרת הבנים. "זו פעם ראשונה שחמאס ביקש עסקה עם ישראל"

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ג' בסיון תש"פ

"למה הם לא פה". קמפיין להשבת הבנים
"למה הם לא פה". קמפיין להשבת הבנים
צילום: המטה החברתי להשבת הבנים

מאות שלטי ענק שנתלו אמש (ראשון) ברחבי הארץ נושאים את הסיסמה "למה הם לא פה?".

השלטים נתלו כחלק מקמפיין מחודש להשבת הישראלים המוחזקים בעזה ומי שמוביל אותו הם חבריו לצוות של סגן הדר גולדין הי"ד, יחד עם מתנדבים נוספים.

מור חאייק, מנהל המטה החברתי להשבת הבנים, סיפר לערוץ 7 "אנחנו עכשיו נמצאים בתקופה ממש קריטית, הזדמנות פז להחזרת הבנים", אמר. "לפני חודש וחצי חודשיים זאת הייתה הפעם הראשונה מאז ומעולם שחמאס פונה למדינת ישראל כדי לקדם עסקה. תמיד זאת ישראל פונה לחמאס".

ארגון חמאס פנה לישראל, ככל הנראה, בעקבות הלחץ ברצועת עזה תחת משבר הקורונה. "אנחנו הבנו שיש פה הזדמנות פז. החלטנו שאנחנו מפעילים פה לחץ כדי למנוע את האדישות של העם ושל מקבלי ההחלטות ועכשיו אנחנו עושים קמפיין בהובלה של האחים לנשק".

"כל הקמפיין הוא בהובלה של חברים לצוות", הוסיף. "זה חברים ששש שנים מסתובבים עם המועקה הזאת שחבר שלהם נשאר מאחור בשדה הקרב. הם מבינים שעכשיו נוצרה ההזדמנות להחזיר אותו וכואב להם לראות את זה שההזדמנות הזאת מתפספסת. בעוד רגע ההזדמנות הזאת כבר לא תהיה. ברגע שהקורונה מתפוגגת, ההזדמנות הזאת גם כן לא תהיה".

לדברי חאייק, "צריך להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות, שלא יתנו למציאות הזאת להתפוגג. בינתיים מדינת ישראל מעבירה לחמאס את הציוד לטיפול בקורונה. מטוס שלם שהגיע מאיחוד האמירויות, ישראל מאפשרת לכל מיני ארגונים לסייע בקורונה, מעבירים כסף לחמאס. ובמיוחד בתקופה הזאת שיש הזדמנות להפעיל את כל מנופי הלחץ ולנצל את המומנטום שיצרה התקופה ולהחזיר אותם - פשוט מתעלמים מזה לחלוטין".

חלק מהקמפיין נתלו, כאמור, שלטים ברחבי הארץ. בנוסף, "אנחנו מתכננים לעשות צעדת המונים ב-4.6.2020 לירושלים וגם נפתח מאהל מחאה. אנחנו גם נציג מיצג בשבוע הבא מול תיאטרון 'הבימה'", כך חאייק.