בני עקיבא: 70 אלף חניכים חוזרים לסניפים

הפעולות יתקיימו מחוץ למבנה הסניף, החניכים יהיו מרוחקים זה מזה, ההורים יחתמו על הצהרת בריאות ובכך סניף ימונה "נאמן קורונה".

ערוץ 7 , ג' בסיון תש"פ

בני עקיבא: 70 אלף חניכים חוזרים לסניפים-ערוץ 7
מזכ"ל בני עקיבא עם מסכת הקורונה
צילום: בני עקיבא

לאחר למעלה מחודשיים בהם היו סגורים סניפי תנועת בני עקיבא עקב מגיפת הקורונה, החל ממחר (רביעי) חוזרת התנועה לפעול גם בסניפים.

מאז פרוץ הקורונה פעלה התנועה בעשייה חברתית רחבה ובמגוון רחב של פעילות בשדה הוירטואלי, וכעת, עם מתן אישור משרד הבריאות, ניתן יהיה לפעול גם בסניפים תוך הקפדה על הנחיות וכללים ברורים.

למרות זאת, עקב המורכבות ביישום ומתוך רצון לשמור ככל האפשר על ריחוק – התנועה החליטה כי הפעילות תתקיים מחוץ למבנה הסניף למעט במקרים חריגים.

בכל פעילות ישתתפו לכל היותר 50 חניכים בריחוק של שני מטרים זה מזה ועם מסיכות פנים. לא יתקיים מפקד של כלל חברי הסניף אלא כל שבט יקיים מפקד נפרד.

לקראת פתיחת הסניפים צוות של בוגרי התנועה ידאג לניקוי וחיטוי הסניף וכן יושם דגש וחובה כי בכל סניף יוצבו תכשירי חיטוי, סבונים ומגבות חד פעמיות לניקוי ידיים. בנוסף, בכל סניף ימונה "נאמן קורונה סניפי" שיהיה אחראי על יישום ההנחיות.

החניכים יביאו איתם הצהרת בריאות עליה יחתמו ההורים טרם כניסת החג והשבת ולקראת הפתיחה בוגרי התנועה ידאגו לניקוי וחיטוי הסניפים. בנוסף- הוכנה ערכה מיוחדת שהופצה לקומונריות ולמדריכים אשר כוללת, בין היתר, הכנה רגשית ומנטלית לחניכים אחרי הקורונה ומשחקים ללא מגע.

לדברי מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל, "שבועות ארוכים חיכינו ליום הזה ואנו ממתינים בדריכות לפרסום הצו הרשמי והסופי של משרד הבריאות. אמנם לא מדובר עדיין בשגרה מלאה, אבל קשה להפריז בחשיבות הגדולה של המפגש האישי פנים אל פנים עם החניכים. אנחנו נערכים כבר זמן רב לפתיחת הסניפים וכעת כשהדבר אושר הדבר ייעשה בזהירות ובאחריות גבוהה. במקביל אנו נערכים לשגרת קורונה בכלל התחומים- בדגש על הסמינרים ומחנות הקיץ."