דרישה: דיון נוסף בהריסת בית המחבל שתכנן את רצח דביר שורק הי"ד

ארגון בצלמו יחד עם משפחת שורק וסגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן דורשים משר הביטחון ומהיועמ"ש: "בקשו דיון נוסף בפרשת הרס בית המחבל"

ערוץ 7 , ג' בסיון תש"פ

דביר שורק הי"ד
דביר שורק הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

יועמ"ש ארגון "בצלמו" שיגר מכתב לשר הביטחון בני גנץ וליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, בבקשה להגיש בקשה לדיון נוסף בפסק הדין שפסל את צו ההריסה לבית המחבל שתכנן את רצח דביר שורק הי"ד.

כזכור, אתמול (שני) החליטו שופטי בג"ץ ברוב דעות לפסול את צו ההריסה עקב השיהוי בהוצאת הצו לבית המחבל והפגיעה בזכויות רעייתו וילדיו הקטנים המתגוררים בבית.

במכתב ששיגר הבוקר יועמ"ש 'בצלמו' עו"ד מיכאל ליטווק, הוא דרש מגנץ וממנדלבליט לפעול להגשת בקשה לדיון נוסף בנושא.

עו"ד ליטווק ציין כי חלק ממהות ההרתעה זו הידיעה הברורה של כל מחבל שמייד לאחר הפיגוע ביתו ייהרס. החלטת בג"ץ ממסמסת את כוח הרתעה שכן מחבלים רבים ישאו עיניהם לפסיקה זו.

המכתב נשלח בשם ארגון בצלמו, בשם משפחת שורק ובשמו של סגן ראש השב"כ לשעבר יצחק אילן, אשר ביקש להצטרף לפניה זו שכן מזווית ראייתו בתפקידיו חש את כוח ההרתעה המדובר.

בארגון בצלמו מציינים כי המדובר במקרה ייחודי. בשלש שנים האחרונות בג"ץ לא התערב או ביטל הרס בתי מחבלים וישנו חשש כבד שהחלטה זו תגרום לצה"ל להזהר שבעתיים בהוצאת צוי הריסה ובכך ימנעו הריסת בתי מחבלים בפועל.

*עוד הוסיפו ב-'בצלמו', "מדובר בהחלטה מסכנת חיים, שמזמנת את הפיגוע הבא. ההחלטה חייבת להשתנות ולכן אנחנו דורשים מהמדינה לדרוש דיון נוסף".