בית הספר של החופש - עד ל-6 באוגוסט

שנת הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים תוארך עד ל-13 ביולי. מיד לאחר מכן תופעל קייטנה חינוכית שתימשך עד ה-6 באוגוסט.

ערוץ 7 , ג' בסיון תש"פ

בית הספר של החופש - עד ל-6 באוגוסט-ערוץ 7
בית ספר
צילום: ISTOCK

סוף לערפל. תלמידי ישראל בגני הילדים ובכיתות הנמוכות יזכו למסגרת חינוכית שתימשך השנה עד ל-6 באוגוסט, כך עולה מהתכנית שפורסמה הערב.

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי בהנחיית ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החינוך יואב גלנט ובשיתוף משרד האוצר ומרכז השלטון המקומי סיכמו היום מנכ"ל משרד רה"מ, מנכ"ל משרד החינוך, הממונה על התקציבים באוצר ויו"ר מרכז השלטון המקומי על תכנית להפעלת בתי הספר והגנים במהלך החודשים יולי-אוגוסט בתקציב של כ-700 מיליון שקל.

על פי התכנית, שנת הלימודים בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים תוארך עד ל-13.7.20.

מיד לאחר מכן תופעל קייטנה חינוכית עד שעות אחר הצהריים בגני הילדים ובכיתות א'-ב', ובמתכונת רגילה לכיתות ג'-ד' עד ל-6.8.20.

בהודעה נאמר כי המתווה להפעלת בתי הספר והגנים במהלך החופש הגדול "נבנה במטרה לסייע להורים העובדים ולהחזיר את המשק לפעילות מלאה, וכן נועד גם כדי לאפשר את השלמת הפערים החינוכיים והלימודיים שצברו התלמידים במהלך משבר הקורונה".

"הארכת שנת הלימודים ודחיית היציאה לחופש הגדול תאפשר להורים להמשיך בעבודתם הסדירה, תחסוך הוצאות רבות של משקי הבית על קייטנות ותסייע להתאוששותו של המשק מהמשבר", צוין עוד.

מהסתדרות המורים נמסר: "אנו שמחים שהמתווה שהסתדרות המורים הציעה בתחילת משבר הקורונה, לגבי הפעלת בית הספר של החופש הגדול - התקבל במלואו".

"כמו כן מזכ״לית הסתדרות המורים יפה בן דויד, תמשיך לעמוד על כך שההסכם הקיבוצי מיום 1.4.20 יקויים ככתבו וכלשונו, כולל היצמדות לתשעה ימי עבודה בחופשת הקיץ (עד ה 13.7 ללא שישי שבת), המבטיחים כי עובדי ההוראה לא יעבדו אף יום נוסף ללא תשלום - תוך כדי הקפדה על קיום שאר סעיפי ההסכם", נמסר עוד.