עימות: טוויטר נגד טראמפ

פוסט של נשיא ארה"ב סומן לראשונה בתגית "טעון בדיקת עובדות" ע"י טוויטר. טראמפ בתגובה: "טוויטר חונקת את חופש הדיבור"

ניסן צור - ערוץ 7 , ד' בסיון תש"פ

עימות: טוויטר נגד טראמפ-ערוץ 7
הציוץ של טראמפ
צילום: טוויטר

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ פרסם ציוץ שבו טען נגד קיום בחירות אפשריות לנשיאות בחודש נובמבר באמצעות הדואר, עקב משבר הקורונה.

אלא שבפעם הראשונה בהיסטוריה, זכה פוסט של נשיא אמריקאי בתגית אזהרה של "נדרשת בדיקת עובדות" וציוץ של טוויטר מתחת לפוסט המזהיר מפני עובדות לא מבוססות הנדרשות בבדיקה.

ההתראה של טוויטר הציגה סימן קריאה כחול מתחת לציוץ של טראמפ, והציעה לקוראים "לקבל את העובדות לגבי פתקי הצבעה בדואר".

גולשים שלחצו על הקישור שהציבה טוויטר הועברו לדף בו תוארו טענותיו של מר טראמפ לגבי פתקי דואר בדואר "לא מבוססות" ונתקלו בידיעות של CNN, וושינגטון פוסט ורשתות תקשורת אחרות בנוגע להצבעה באמצעות הדואר.

האזהרה של טוויטר הגיעה במסגרת המדיניות החדשה של הרשת החברתית למנוע פרסום חדשות מזוייפות באמצעותה. בפוסט כתב טראמפ כי "אין שום סיכוי (אפס!) שבחירות באמצעות הדואר יהיו פחות מאשר הונאה מהותית. תיבות הדואר ייגנבו, הצבעות יזוייפו או יודפסו וייחתמו באופן לא חוקי". לאחר האזהרה שפירסמה טוויטר מתחת לציוץ שלו, הגיב טראמפ בציוץ נוסף בו כתב "טוויטר חונקת לחלוטין את חופש הדיבור. אני, כנשיא, לא ארשה לזה לקרות".

טראמפ גם האשים את טוויטר בהתערבות מכוונת בבחירות לנשיאות ארה"ב שאמורות להתקיים בתאריך 3 בנובמבר. בסקר דעת קהל שנערך לאחרונה על ידי מרכז המחקר PEW אמרו 66 אחוזים מהנשאלים בארה"ב כי "ירגישו שלא בנוח ללכת לקלפי כדי להצביע במהלך התפרצות הקורונה הנוכחית".