דנה וייס נגד יאיר נתניהו: "אי אפשר לתת לזה להמשיך להשתולל"

עיתונאית חדשות 12 שתובעת את יאיר נתניהו: "זו לא הפעם הראשונה שיאיר נתניהו באופן ספציפי מייחס דברים מיזוגניים לנשים ולקולגות".

ערוץ 7 , ד' בסיון תש"פ

דנה וייס נגד יאיר נתניהו: "אי אפשר לתת לזה להמשיך להשתולל"-ערוץ 7
דנה ויס
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

עיתונאית חדשות 12, דנה וייס, סיפרה בראיון לגלי צה"ל על ההחלטה להגיש תביעת לשון הרע נגד יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

''נחצה פה קו אדום", אמרה וייס. ''לא משנה מה אישה עושה וכמה היא השיגה, יכול לבוא מישהו ולרדד הכל למגדר שלה. זה לא רק לשון הרע, זה לא רק פייק ניוז - יש פה סוג של הטרדה מינית".

לדבריה, "אם זה היה תלוי רק בי יכול להיות שהייתי מדפדפת את זה. אבל זו לא הפעם הראשונה שיאיר נתניהו באופן ספציפי מייחס דברים מיזוגניים לנשים ולקולגות. אני מרגישה שיש לנו אחריות פה להגיד 'עד כאן', אי אפשר לתת לזה להמשיך להשתולל".

וייס סיפרה כי בעבר ביקשה מבנו של ראש הממשלה להפסיק בהשתלחויות האישיות. "פניתי לדובר של המשפחה ולעו"ד עמית חדד וביקשתי מהם לומר ליאיר נתניהו להפסיק. הוא המשיך ביתר שאת".

יאיר נתניהו
Photo by Gili Yaari/Flash90

כאמור, חדשות 12 והעיתונאית דנה ויס החליטו להגיש תביעת דיבה נגד יאיר נתניהו ונגד שורה של נתבעים נוספים בעקבות מספר ציוצים שפרסמו נתניהו והנתבעים הנוספים בטוויטר.

לטענת ויס מדובר בהתבטאויות דיבתיות ומיזוגניות, אשר עשויות אף להיחשב כהטרדה מינית של הכתבת. "מדובר בהתבטאויות שקריות וחמורות המהוות לשון הרע ומקימות סעדים עפ"י חוק איסור לשון הרע", נאמר בהודעת חדשות 12.

ויס היא הפרשנית המדינית של חדשות 12 מזה שלוש שנים ומגישת "חדשות סוף השבוע" המשודרת מדי שבת והיא אחת מהעיתונאיות הוותיקות בחברת החדשות מיום הקמתה. כתב התביעה יוגש בימים הקרובים ע"י המחלקה המשפטית של חברת החדשות בראשות הד"ר עו"ד ישגב נקדימון ועו"ד דקלה בירן.

בתגובה לידיעה צייץ יאיר נתניהו בטוויטר, "חחחחח רוצים לשמוע בדיחה? ערוץ 12 הגיש נגדי תביעה על לשון הרע בשם דנה וויס. אותו ערוץ ששפך את דמי עם הקלטת סתר פלילית. צפו פגיעה".

בהמשך פרסם יאיר ציוץ נוסף: ''אז דנה וויס, שקראה לי 'ילד קקות ילד אוטיסט', תובעת אותי 'לשון הרע', על ציוץ סתמי שאין בו שום לשון הרע וכמובן הכל עם הגב של המיליארדים של ערוץ 12''.