ראש הממשלה נתניהו
ראש הממשלה נתניהו צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הממשלה מתכננת קיצוץ רחב של 1.5% בכל משרות המטה הממשלתיות, בכל משרדי הממשלה, כדי לאפשר את הקמת המשרדים החדשים לשרים.

בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' דווח כי כי ישנה כוונה לקצץ בשיעור דומה גם בביטוח הלאומי ושירות התעסוקה. זאת כדי לאפשר הקמה של כמה לשכות במשרדים הממשלתיים החדשים, בזמן שבישראל עדיין ישנם יותר ממיליון מובטלים.

במסמך שהגיע לידי כאן חדשות נחשף הפירוט המתוכנן שיפגע גם במשרדים החברתיים, משרדי החינוך, הבריאות והרווחה. הסכום שיקוצץ נועד להקמת לשכות שרים ומנכ"לים במשרדים החדשים שהובטחו לשרים כחלק מההסכמים הקואליציוניים. מדובר במשרדים למשאבי המים, להשכלה גבוהה ומשלימה, התיישבות, הדיגיטל והסייבר, המיעוטים, המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, משרד ראש הממשלה החליפי ולשכת השר במשרד הביטחון.

יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד צייץ בדף הטוויטר שלו בתגובה לדיווח: "מנותקים נמאסתם". חברת הכנסת תמר זנדברג ממרצ כתבה: "בוקר טוב לשרי ההתיישבות, ההשכלה הגבוהה והמשלימה, משאבי המים, המיעוטים, החיזוק והקידום, ראש הממשלה החליפי, הכלום והשום דבר. מקווה שאתם בטוב הבוקר".

אתמול פורסם בכאן 11 כי בעקבות הביקורת שנשמעה נגד הקמת משרד ראש הממשלה החליפי – יו"ר כחול לבן בני גנץ אומר בשיחות סגורות כי בכוונתו למנות רק ארבעה בעלי תפקידים במשרד החליפי. בסביבתו אומרים כי המספר לא כולל נהגים ומזכירות, אבל לדבריהם המטרה היא להקים ״משרד מינימלי״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו לעומת זאת נערך למימוש הרוטציה ומבקש להקים מנגנון רחב בהרבה שיאפשר לכמה שיותר מאנשיו להיכנס למשרד החליפי, אחרי שיעזוב את משרד ראש הממשלה.