עימות בתוכנית הבוקר: "גזען גועל נפש"

ראש מועצת עומר סיפר על בדואים שחונים בניגוד לחוק, "אנחנו חיים במדינה בתוך מדינה". חיים לוינסון טען כי מדובר בגזענות כלפי בדואים

ערוץ 7 , ד' בסיון תש"פ

עימות חריף התרחש הבוקר (רביעי) באולפן "חדשות הבוקר" בערוץ 12 בין העיתונאי חיים לוינסון לראש מועצת עומר פיני בדש.

בדש סיפר כי הותקף על ידי בדואי אחרי שהעיר לו שהוא חונה שלא כחוק. "ראיתי בחור שחונה על המדרכה באדום לבן ואמרתי לו, 'למה שלא תחנה במקום מוסדר שנמצא עשרה מטרים ממך?'. הוא קילל ועשה תנועת יד", שיחזר בדש, "הזעקתי את השוטר כדי שיתן לו דוח וצילמתי את הרכב. הוא ראה שאני מצלם וקילל אותי, צילמתי גם אותו ואז הוא תקף אותי. הוא ירק לי בפרצוף וניסה לקחת לי את הטלפון בכוח.

''נכנסנו לעימות, הוא נכנס לרכב שלו וחשבתי שהוא ייצא עם סכין. הוא חזר, ירק עוד פעם ותקף. הוא חזר לרכב וניסיתי לחסום אותו, הוא פתח את החלון וירק עוד הפעם. שלוש יריקות, כולן בפרצוף. הוא נתן גז, העיף אותי מהדלת וברח. תוך 20 דקות המשטרה עצרה אותו".

"זה קורה לי הרבה, זה לא חד פעמי", העיד בדש. ''אנשים באים מהפזורה ועולים על המדרכות, עולים על האי תנועה, עולים על הגינון, חונים איפה שהם רוצים ומתנהגים איך שרוצים. את התופעה הזאת צריך לעצור אחת ולתמיד. אם צריך לסגור את הדואר בעקבות זה, אסגור את הדואר".

לוינסון הגיב לדברי בדש: "מסקרן אותי, זה רק אנשים מהפזורה חונים על המדרכות? יהודים לא חונים על מדרכות אף פעם? אם אתה בא לתל אביב, אף אחד לא חונה על המדרכה? אני מבין עכשיו מה קרה שם. הגישה והיחס הגזעני והמזלזל שלך כלפי אנשים כי הם בדואים הם שורש העניין".

"אני מניח שהערת לו לא בצורה מנומסת אלא בצורה גזענית, כי אתה גזען", תקף לוינסון, "תראה איך אתה מדבר על אנשים. 'האנשים שלי לא מתנהגים ככה, אנשים מהפזורה מתנהגים ככה. אף אחד בעומר לא מתנהג ככה'. זה גועל נפש. רק בדואים חונים על מדרכות? כל היהודים חונים תמיד בכחול לבן? פשוט גועל נפש, תת רמה".

בדש השיב ללוינסון: "אתה בחור יפה נפש, תושב תל אביב. בוא תחיה איתנו פה, בסביבה שלנו. אנחנו חיים פה בנגב בשתי מדינות, יש מדינה בתוך מדינה. אנשים מתנהגים כאילו הם לא מכירים את החוק, החוק הוא אפילו לא המלצה. תחיה פה ותבין מה קורה. אתה חי בצפון תל אביב ומטיף לי מוסר".

לוינסון הגיב "אני חי בדרום תל אביב, אתה חי בשמורה מאובטחת של וילות ומתנשא על הילידים. גזען, גועל נפש. ממש תודה שיש אצלך סניף דואר. כמה סניפי דואר יש אצלם? למה רק בעומר יש סניף דואר? תשאל את עצמך פעם".