מצעד הלהט"ב
מצעד הלהט"ב צילום: ISTOCK

העיתונאי גל אוחובסקי קידם בדף הפייסבוק שלו את הסדרה החדשה בכאן 11 על הקהילה הלהט״בית ותקף את "הסמוטריצ׳ים". מנכ"ל האיחוד הלאומי יהודה ולד לא נשאר חייב.

בחשבון הפיסבוק שלו כתב אוחובסקי: "מה זאת גאווה? לגאווה יש הרבה פנים יפות. ואחת מהן היא סגן אלוף דנה בן עזרא, מג"דית גדוד האיסוף 869 של פיקוד הצפון".

"רק לפני כמה חודשים היא יצרה סערה אצל הסמוטריצ'ים", כתב, "כאשר יצאה במכתב לחיילים נגד אמירות של מי שהיה אז שר החינוך, הרב רפי פרץ. דנה היא אחת ההוכחות הכי טובות לאופן שבו צה"ל משלב להט"ב. וחוץ מזה היא מהממת, ובת זוגה ליאור היא עוד יותר מהממת. ואני מאוהב בה".

ולד, כאמור, לא נשאר חייב והגיב: "ככה בדיוק פוגעים בצה"ל. לצבא יש מטרה אחת - לנצח במלחמה. לא להתעסק במלחמות תרבות או לקדם אג'נדות שנמצאות במחלוקת בחברה הישראלית. לא קצין עם כיפה על הראש שיחזיר בתשובה, ולא דנה בן עזרא שמשתמשת במדים של כולנו למטרות אישיות. בוא נשאיר את הצבא שלנו מאוחד וחזק. ביחד".

אוחובסקי ענה לולד:. "להגיד שדנה משתמשת במדים זה עיוות מכוער ונוטף שנאת אדם", כתב. "דנה היא קצינה מצטיינת וכל מה שהיא מבקשת זה שוויון זכויות. וששר בממשלה לא יסביר שהיא סוטה. במקום להעריך מיעוט שדרש כבר בשנת 1993 שוויון בנטל, כלומר את הזכות לשרת, אתה זורק עליה ועל כולנו בוץ. תתבייש".

ולד התעקש להעמיד אותו במקומו. "די עם הדמגוגיה! מכבד אותה כאדם,יכול להיות שהיא מפקדת מצטיינת. אבל ראבאק מה קשור הנטיות המיניות שלה לזה. אל תתמם. אתם מקדמים דרך צה"ל תפיסת עולם מסויימת שיוצרת פילוג ומחלוקות. תביע איזה עמדה שאתה רוצה. תעזבו את צה''ל".

לדברי אוחובסקי, "אנחנו לא מקדמים שום דבר. רק מבקשים שיאפשרו לנו להתקדם. אם זה תלוי באנשים כמו הרב יגאל לוינשטיין שמפעיל כל הזמן לחץ חזק על הצבא, זה לא יקרה. אל תתמם".

ולד דחה את הדברים והאשים את אוחובסקי כי במקום להגיב עניינית הוא מכפיש את מי שחולק עליו. "אף אחד לא עוצר אף אדם להתקדם בצבא בגלל נטייתו המינית", כתב. "גם לא בגלל שיש לו כיפה או שהוא חילוני. השיקול הוא מקצועי לחלוטין. יש ביננו מחלוקת כי אני מאמין בתורה ובמסורת ישראל שרואה בצורה שלילית נטיות חד מיניות. ואתה מהתרבות שלך רואה את זה אחרת. אפשר לנהל על זה שיח מכבד וענייני. רק בוא נשאיר את צה"ל ומפקדיו מחוץ לדיון הזה כמו מחוץ לשאר סוגיות שבמחלוקת. ועוד דבר קטן. לא צריך להכפיש ולהשחיר את דמותו של כל מי שלא חושב כמוך".

אוחובסקי שביקש לסיים את הויכוח הזמין את ולד לצפות בפרק הראשון ולהמשיך את הויכוח אחרי השידור.