שנתיים מאסר לנאשם בהדחת מרים פרץ ז"ל לסמים

בית המשפט גזר שנתיים מאסר בפועל על מאג'ד עליאן שהודה והורשע בהדחת הנערה מרים פרץ ז"ל לשימוש בסמים מסוכנים.

ערוץ 7 , ד' בסיון תש"פ

שנתיים מאסר לנאשם בהדחת מרים פרץ ז"ל לסמים -ערוץ 7
מרים פרץ
צילום: ללא קרדיט

בית משפט השלום בירושלים גזר שנתיים מאסר בפועל על מאג'ד עליאן שהודה והורשע בהדחת הנערה מרים פרץ ז"ל לשימוש בסמים מסוכנים. נגזרה עליו גם שנת מאסר נוספת על תנאי.

לפני כחצי שנה נמצאה פרץ ללא רוח חיים בביתו של עליאן, סוחר סמים בן 55 מירושלים. עליאן קנה לפרץ סמים, נתן לה סם במספר הזדמנויות, ונטש אותה למות בעודה מפרכסת.

אחיה של מרים, יוסף פרץ, תקף בגלי צה''ל את גזר הדין שהושת על עליאן: "כשהוא ישתחרר, יקרה עוד סיפור איתו - הם משחררים רוצח לחופשי. אני מתבייש לחיות פה".

בחודש נובמבר 2019 פורסם תיעוד ממצלמת אבטחה שבו נראים הנערה בת ה-17 ומג'ד עליאן. עליאן נראה בצילומים קונה את הסמים בעוד פרץ מאחוריו. בתיעוד אחר שפורסם ב''כאן חדשות'' נראים השניים מגיעים למלונית בדרום תל אביב שבה שהו יום לפני מותה.

עליאן סיפר לחוקרי המשטרה שכאשר הגיעו לביתו, הנערה רעדה, ולדבריו היה לה התקף אפילפסיה. "ראיתי אותה רועדת לאחר מכן וחשבתי שזה אפילפסיה", המשיך לספר. "היא נרדמה. הייתי בקריז, לקחתי 200 שקל מאחותי ועוד 200 שקל שהיו לי ונסעתי לתל אביב".

(אנחנו עושים מאמץ גדול לאתר את בעלי הזכויות בצילומים. השימוש ביצירות שבעל הזכויות בהן אינו ידוע או לא אותר נעשה לפי סעיף 27א ל'חוק זכויות יוצרים'. אם זיהיתם צילום ואתם בעלי הזכויות בו, יש לפנות ל- news@a7.org )