לאחר פנייתו של ח"כ מתן כהנא: הרבנות תסדיר את הבחינות בעל פה לרבני עיר

הרבנות הראשית נענתה לבקשת ח"כ כהנא ותזרז את הבחינות בעל פה שהתעכבו בשל הקורונה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בסיון תש"פ

לאחר פנייתו של ח"כ מתן כהנא: הרבנות תסדיר את הבחינות בעל פה לרבני עיר-ערוץ 7
מתן כהנא
צילום: מירי שמעונוביץ

הרבנות הראשית תקיים בקרוב את הבחינות בעל פה לרבנים אשר מהוות את השלב האחרון בהסמכתם כרבני ערים.

ח"כ מתן כהנא (ימינה) פנה לפני מספר חודשים לרבנות הראשית לישראל בבקשה להסדיר בהקדם את הבחינות בעל-פה שהתעכבו בגלל הקורונה,

"כבר תקופה ארוכה בה לא מתקיימים מבחנים בעל-פה להסמכה לרבנות עיר והדבר מביא לכך שתלמידי חכמים רבים אשר עמלו במשך שנים ארוכות כדי לקבל הכרה ממלכתית למעמדם נאלצים להמתין ללא ידיעה מה יעלה בגורל הכשרתם", כתב כהנא.

לאחרונה חזר ח"כ כהנא וביקש מהרבנות הראשית להסדיר את הנושא ללא דיחוי. ראש ענף הסמכה ברבנות אורלי אוחיון השיבה לכהנא כי "בימים אלו לאחר הסרת מגבלות הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות מתגבשות מספר וועדות ועל כך ישלחו הודעות למועמדים".

ח"כ כהנא מסר בתגובה: "אני מברך את הרבנות הראשית לישראל על שנענתה לבקשתי ולפניות מאות תלמידי חכמים אשר ביקשו לסיים את הליכי הבחינות ולקבל את הכושר המיוחל. ראוי לסייע לכל תלמידי החכמים של עם ישראל להגיע לידי מיצוי והכרה בעמל כפיהם. על הרבנות הראשית להמשיך ולעשות הכל על מנת לתת את השירות הטוב ביותר עבור כלל הציבור ואני סמוך ובטוח שיחד נוכל לעשות זאת בצורה נהדרת".

ח"כ כהנא הוסיף ''בשבועות שחלפו קבלתי עשרות פניות מרבנים אשר ראו בי כתובת לטיפול בנושא ואני רוצה לומר להם שאמשיך לעקוב מקרוב ולוודא שכולם, ללא יוצא מן הכלל, יזומנו לבחינות בעל-פה בוועדות. בנוסף, אמשיך לסייע לרבנות הראשית לתת מענה נגיש, זמין ומקדש שמים לכלל הציבור בישראל".