קפריסין
קפריסין צילום: איסטוק

העובדה כי התיירות למדינות רבות בעולם נפגעה בצורה אנושה בעקבות משבר הקורונה, מביאה ממשלות שונות למצוא פתרונות יצירתיים על מנת למשוך חזרה את התיירים.

ממשלת קפריסין הודיעה כי תייר שידבק בנגיף הקורונה במהלך חופשתו במדינה, יזכה לכיסוי מלא של כל הוצאות החופשה שלו. הממשלה הקפריסאית התחייבה לכסות את כל הוצאות הלינה, אוכל ושתייה, תרופות לכל מי שידבק בקורונה במהלך חופשתו באי ולמשפחתו, כאשר ההוצאות היחידות שהתיירים יצטרכו לשאת הן נסיעה לשדה התעופה בדרכם חזרה הביתה.

ההצעה מתייחסת לתיירים מכל המדינות בעולם מלבד בריטניה. השלטונות בקפריסין הודיעו כי עקב שעורי ההידבקות והמוות הגבוהים בממלכה, תיירים בריטים לא יוכלו להיכנס לאי בתקופה הקרובה למרות שתיירים בריטיים מהווים אחוז גבוה מכלל התיירים בקפריסין.

הטיסות לקפריסין אמורות להתחדש בתשעה ביוני, והממשלה הקפריסאית הודיעה כי הכינה בית חולים מיוחד שיכלול 100 מיטות עבור תיירים שידבקו בקורונה במהלך חופשתם באי.

גם ביפן מנסים למשוך את התיירים חזרה למדינה, לאחר ירידה של 99.9 אחוזים בתיירות מאז התפרצות הקורונה.

ממשלת יפן הודיעה כי היא שוקלת להציע מימון של 50 אחוזים מעלות חופשה לכל תייר שיגיע לבקר במדינה בשבועות הקרובים. התוכנית של ממשלת יפן מוערכת בעלות של 11 מיליארד יורו. בחודש אפריל השנה ביקרו ביפן רק 2,900 תיירים, לעומת כמעט 3 מיליון בחודש המקביל אשתקד. הירידה במספר התיירים ליפן הגיעה לאחר שהמדינה רשמה כמעט 17 אלף מקרי הידבקות בקורונה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו