שלוש מורות בתיכון הגימנסיה העברית בירושלים נדבקו בקורונה

עד כה התגלו שישה חולי קורונה בתיכון והוא לא ייפתח ביום ראשון הקרוב. התלמידים ואנשי הצוות יעברו בדיקות קורונה במתחמי דרייב אין.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ה' בסיון תש"פ

בדיקת קורונה
בדיקת קורונה
צילום: istock

שלוש מורות ושלושה תלמידים בתיכון הגימנסיה העברית בירושלים נדבקו בנגיף הקורונה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, סיכם עם מנכ''ל בית החולים הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, כי ביום א' יבדקו במתחם הדרייב אין בהדסה עין כרם כל 180 אנשי הצוות של בית הספר.

תלמידי הגימנסיה, חברי קופות החולים כללית ומאוחדת, יבדקו היום במתחם הדרייב אין בחניון אצטדיון טדי. התלמידים מתבקשים להגיע לבדיקה עם ת.ז שלהם או של הוריהם.

תלמידים משאר קופות החולים מתבקשים לפנות למוקד הטלפוני של קופות החולים לתיאום בדיקת קורונה. התלמידים והצוות מתבקשים לשמור על ההנחיות בהקפדה יתרה ולשמור על ריחוק חברתי.

בית הספר לא יפתח ביום ראשון והתלמידים ישובו למתכונת של למידה מרחוק.

נתניהו בשיחה עם מנהיגים
צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

אתמול השתתף ראש הממשלה בנימין נתניהו בוועידת מנהיגי מדינות המובילות בהתמודדות עם מגפת הקורונה, באירוח קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ.

המנהיגים דנו בדרכים לחדש את הטיסות בין המדינות באופן בטוח ובצעדים לחזרה לשגרה בטוחה בצל הקורונה.

"אנחנו פתחנו את הכלכלה שלנו", אמר נתניהו. ''אתמול החלטנו על מקבץ כמעט אחרון שכולל מסעדות, ברים, בריכות. זה תחילת הקיץ כאן. נותר מעט מאוד לפתוח, אלה מקומות שקשורים לספורט או אולמות קולנוע וכולי. אני מניח שזה גם יגיע בעוד מספר שבועות.

''הדבר החשוב ביותר שפתחנו הם בתי הספר והגנים. זה הדבר שהכי מעניין אותי לשמוע מכם, כיוון שנשאלת שאלה האם זה אמצעי להפצת הנגיף. רמות ההדבקה שלנו ירדו לקומץ קטן ביום - עשרה, חמישה עשר, עשרים איש. אתמול זה עלה, היו כ- 40 מקרים חדשים, אך איני יודע אם זה אירוע יחידני.

"אנשים חושבים שזה נגמר - אני אומר להם שזה לא נגמר. אני גם אומר להם, כפי שעליכם להגיד להם, שאם זה יגדל, נחזור אחורה. לכן, אני מעוניין לשמוע ממך, סבסטיאן, כי אתם פתחתם את הכלכלה שלכם. אמנם סגרתם את המדינה אחרינו, אבל התחלתם לפתוח מחדש את המדינה שלכם לפניי. לכן, אני מסתכל עליכם ואני רוצה לראות האם הדברים שאתם עשיתם גורמים לעלייה משמעותית או לעלייה רגעית (בנתוני התחלואה). נכון לרגע זה, למרות שהמספרים עלו, הם עלו הרבה מתחת לקו שמנחה אותנו".

עוד הוסיף רה"מ נתניהו בוועידה: "אני בטוח שאתם לא רוצים שאנחנו נייצא אליכם ריכוזי הדבקה. ובאותה מידה, אנחנו לא רוצים לייבא חזרה לישראל ריכוזי הדבקה. אין לי הצעות ספציפיות איך לעשות את זה, למעט העובדה שהתחלנו לבחון את השאלה הזאת לפני יומיים בשדות התעופה שלנו. אנחנו כבר בוחנים את הדברים.

"אחת ההצעות שעלתה היא בדיקה מהירה, טרום טיסה, שתוסכם על כולנו, סוג מסוים של הליך, ושיתוף מידע מהיר כדי שלפני שאנשים יעלו על טיסה, תהיה לנו מידה של ודאות שאנחנו לא מכניסים אנשים שנושאים את המחלה. הייתי רוצה לשמוע את הרעיונות שלכם בנושא זה.

"בישראל, כמו בכל מדינותיכם, אנו רושמים הצלחה גדולה עד כה, אבל אני תמיד אומר שאנחנו נמצאים בקומה ה-84 בדרך למטה. יכול להיות שאנחנו יורדים במעלית, ויכול להיות שאנחנו צונחים במהירות רבה. אנחנו לא יודעים, אבל זה הצליח עד עכשיו. הכלכלות שלנו נפתחות למעשה באופן מוחלט, למעט טיסות בינלאומיות. באופן בלתי נמנע ניאלץ לנקוט "איתור מגעים" הרבה יותר מחמיר מצד אחד, ומצד שני - מידע או בדיקות לגילוי המחלה לפני ואחרי טיסות, שלא יחייבו אנשים להיכנס לבידוד למשך 14 יום מרגע שהם יורדים מהמטוס. זאת הדרך היחידה לדעתי שנותנת לנו סיכוי לחדש את מדיניות התעופה שהייתה לנו קודם. זה בערך המקום שבו אנו נמצאים היום", כך ראש הממשלה.