לירדן יש אינטרס שנחיל ריבונות בבקעה

מזכיר תנועת 'הביטחוניסטים' מודאג ממי שמנסים לתקוע מקלות בגלגלי החלת הריבונות. "צריך להסביר את התועלת הביטחונית והיא רבה"

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' בסיון תש"פ

בקעת הירדן
בקעת הירדן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

סא"ל ירון בוסקילה, מזכיר תנועת הביטחוניסטים, מודאג מהניסיונות של גורמי ביטחון לרמוז שלא נכון להוציא לפועל את החלת הריבונות בתחילת חודש יולי.

"למעשה יש דעות ברורות של אנשי צבא שדוחים את ההפחדות וחוסר הדיוק בנתונים. אנחנו חושבים שבקעת הירדן היא חלק מלא ממדינת ישראל ונחוצה מאוד לביטחונה. כבר יגאל אלון ב-67' אמר את זה, אריאל שרון אמר את זה ואפילו רבין התבטא כך. צריך להסביר בהליך הזה גם את התועלת הביטחונית והיא רבה", אומר בוסקילה לערוץ 7.

בעוד בימים האחרונים מובלטים איומים מכיוון ירדן על תגובה קשה למהלך של החלת ריבונות, לדעת בוסקילה, המאזן נוטה לטובת ישראל. "אני ממש לא מוטרד מהתגובה הירדנית. לירדן יש אינטרס ראשון במעלה שנמשיך לשלוט בבקעה ירדן מדינה שאינה יציבה ואנחנו מהווים עבורה מקור חיץ".

"גם לרשות הפלסטינית יש אינטרס שנשלוט בבקעה, כי במידה ויהיה להם גבול עם ירדן הם לא יוכלו לשלוט לאורך כל הגבול ותהיה תנועה של פלסטינים מירדן פנימה ותיאבד השליטה ברשות שהיא עוד פחות יציבה מהירדנים", הוא מוסיף.

לדבריו, "מה שמטריד אותנו הוא שעדיין אין ריבונות ושמנסים לפגוע בהליך הזה. אם לא תהיה ריבונות יקומו מנהיגים שינסו לעשות את מה שעשו אהוד ברק או אהוד אולמרט, שיהיו מוכנים למסור את כל הבקעה לרשות הפלסטינית".