חלק מהמלונות חזרו לפעול

המלון הקיבוצי הראשון נפתח אתמול לאחר השבתה של חודשיים וחצי. התפוסה היום עומדת על 100%. בירוחם חזר לפעול מלון אירוס במדבר

תגיות: מלון תיירות
קובי פינקלר - ערוץ 7 , ה' בסיון תש"פ

על חוף הכנרת בגינוסר
על חוף הכנרת בגינוסר
צילום: נוף גינוסר

בתי המלון חזרו אתמול לפעול ובמלון נוף גינוסר, המלון הקיבוצי הראשון שנפתח אתמול לאחר השבתה של חודשיים וחצי, התפוסה עומדת על 100%.

המציאות מעודדת גם לקראת סופי השבוע הקרובים.

"אנחנו שמחים לבשר כי כל 245 חדרי המלון יתמלאו היום באורחים שהגיעו מרחבי הארץ ליהנות מכנרת בשיא גובהה, ממרחבים, מבריכת השחייה ומשירות מעולה בהתאם למגבלות והנחיות משרד הבריאות.

"אין זמן מושלם מזה לחופשה ישראלית על שפת הכנרת", ציין רוני מנור מנכ"ל נוף גנוסר.

ובדרום, גם תיירות ירוחם חוזרת לפעילות ובראשה פתיחת מלון אירוס המדבר

בשבוע שעבר נפתח רשמית מלון אירוס המדבר בירוחם לאחר חודשיים של היעדר פעילות בשל משבר הקורונה ולאחר הפסדים כלכליים עצומים של כלל התיירות במרחב. מלון אירוס המדבר הינו מלון חברתי, אשר מרבית רווחיו מופנים לטובת החינוך והתרבות בירוחם. המלון נפתח היום, לאחר חודשיים של הקפאה, כשהוא בתפוסה מלאה לחג השבועות תחת תו התקן הסגול. עוד קודם לפתיחת המלון נפתחו בימים האחרונים גם הצימרים המיוחדים במועצה המקומית, בתי האמנים והגסטהאוס, שבימים כתיקונם מאכלס תיירים מכל העולם.

אלי גונן, ממנהלי מלון אירוס המדבר אמר ״עשינו הכל כדי שעם ישראל יוכל לבוא וליהנות ברוגע ובביטחון לפי כל הכללים בניצחון על הקורונה. בעצם הביקור במלון הרווחים הולכים לחינוך ותרבות בקהילה ואני מעודד אנשים מכל הארץ להגיע ולבלות בו״.

ליאת אביאלי, מנהלת תיירות ירוחם אמרה כי "לאחר תקופה מאתגרת אנו מוכנים וערוכים לארח מבקרים בהתאם לכל ההגבלות וההתאמות הנדרשות. במשך החודשיים האחרונים התיירנים שלנו שידרגו את המוצרים התיירותיים שלהם ובקרוב מאוד נתחיל לקיים גם פעילויות ערב ולילה.

דוד פינטו, יו"ר עמותת התיירות ציין "אנחנו פועלים רבות לסייע לתיירנים המקומיים להתאושש ומברכים על החזרה לשגרה. אנו מזמינים בחום מבקרים להגיע לנשום אוויר מדבר נקי ולגלות את הקסם של ירוחם. אנחנו מאמינים כי הקיץ הקרוב הוא הזדמנות להרים ראש ולהיכנס חזק עוד יותר בתודעה, ולהמשיך למצב את ירוחם כיעד תיירותי אטרקטיבי ומיוחד במרחב ובכלל".