עימות נוסף בין מכבי ת"א למנהלת הליגה

אחרי שאיימו כי לא ישחקו בליגה במידה שהיורוליג תחזור, שוב עימות בין מכבי ת"א למנהלת ליגת ווינר סל. הסיבה הפעם: בדיקות הקורונה

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בסיון תש"פ

ג'ייק כהן. עימות נוסף מול מנהלת הליגה
ג'ייק כהן. עימות נוסף מול מנהלת הליגה
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

הם מפחדים? שחקני מכבי ת"א העבירו במהלך השבת ביקורת חריפה על מנהלת ליגת העל בכדורסל, וכך יצרו עימות נוסף בין הנהלת קבוצתם לבין מנהלת ליגת ווינר סל.

היה זה כאשר ג'ייק כהן, המתאזרח של מכבי ת"א התפלא מדוע מנהלת הליגה לא עושה בדיקות קורונה באימוני הקבוצות, זאת לאחר העליה במספר הנדבקים בסוף השבוע האחרון בישראל.

אל כהן הצרפו גם צמד הזרים המובילים של התל אביבים, סקוטי ווילבקין וקווינסי אייסי, כשאלה העבירו מסר סמוי כי הם אינם רוצים לשוב ולשחק לאור העליה המחודשת במקרי ההידבקות בנגיף המבהיל.

במנהלת הליגה לא נותרו אדישים לביקורת של שחקני האלופה מת"א, ובהודעה מטעמם נכתב: "מנהלת הליגה העבירה מבעוד מועד לכל הקבוצות את מתווה משרד הבריאות, כולל התנגדותו לבצע בדיקות קורונה בשל העובדה כי הן אינן מדוייקות ועשויות ליצור מצג שווא".

במנהלת המשיכו ותקפו את ראשי מכבי, על כך שלא העבירו את ההנחיות המפורטות לשחקנים והוסיפו כי "אנו מביעים צער על כך שמכבי תל אביב לא הקפידה לעדכן את שחקניה בדבר מתווה והנחיות משרד הבריאות לחזרת הקבוצות לאימונים ומשחקים. אם היו עושים כמתחייב, יכלו למנוע משחקניהם לצאת במתקפה מיותרת ושלוחת רסן נגד המנהלת".

"גם ליגת בכדורגל מחוייבת לאותו מתווה. אנו מצפים שכל קבוצה תוודא שההנחיות שהועברו אליהם בעברית ובאנגלית יגיעו עד לאחרון השחקנים, תוך שכל קבוצה לוקחת אחריות על שחקניה".

במכבי שכבר זמן רב מנהלים עימות מול מנהלת הליגה הגיבו להודעת המנהלת ותקפו כשאמרו: "חבל שמנהלת הליגה לא בודקת את הפרטים. מכבי תל אביב העבירה כלשונו את המתווה וההנחיות לכלל השחקנים וזאת בניגוד לכתוב בהודעת המנהלת. כולנו יודעים שאין חובת בדיקה בליגת הישראלית. הגורמים בקבוצה גם מודעים לעניין ה-False Positive. הפיתרון לכך הוא בדיקות חוזרות".

עוד נמסר כי: "גם במשרד הבריאות מאמינים בבדיקות, ועובדה שהן מתבצעות בקרב הציבור הרחב. אנו ממליצים למי שעומד מאחורי הודעת המנהלת, לבדוק את הפרטים להבא".

על הביקורת של שחקניהם אמרו במכבי: "מותר לשחקנים לבקש בדיקות גם אם הן אינן במתווה. מותר להם להביע את רצונם להרגיש בטוחים עד כמה שניתן. חשוב לתת להם להתבטא ולא לסתום פיות. מכבי תמשיך לעשות הכל כדי לתת תחושת ביטחון לשחקני הקבוצה ולצוות. בואו כולנו יחד נשמור על השחקנים ונכבד אותם".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il