'פגשנו מחבלים שקיבלו כסף כדי להרוג'

עשור אחרי, רס"ר במיל' נ', מלוחמי השייטת שהשתלטו על המרמרה משחזר ומספר: ידענו שיש משתתפים רבים במשט אבל לא שיש גם 60 פעילי טרור.

תגיות: המרמרה
ערוץ 7 , ח' בסיון תש"פ

המרמרה
המרמרה
דו"צ

במלאת עשור להשתלטות לוחמי שייטת 13 על משט המרמרה מספר אחד הלוחמים, רס"ר נ' בראיון לעיתון "ישראל היום" על באירוע הקשה שמלווה את הלוחמים עד היום.

רס"ר (מיל') נ' הוא החייל השישי שגלש למרמרה. לדבריו, גם כעבור עשור הנושא עדיין רגיש עבור כמה מחבריו: "זה לא היה המשט הראשון שנדרשנו לעצור, וגם לא האחרון. הדבר החריג במשט הזה היה מספר מפליגים גדול מאוד. לפני המבצע ידענו שיש משתתפים רבים, אבל לא ידענו שמלבד הפעילים שעלו על סיפון האוניות באנטליה, עלו גם כ־60 פעילי טרור של ה־IHH באיסטנבול. במשטים שקדמו למרמרה פגשנו פעילי שלום, אבל לא מחבלים שקיבלו כסף כדי להרוג חיילי צה"ל".

נ', ששימש גם פרמדיק בכוח, משחזר: "דווקא למרמרה אולי אפילו נערכנו קצת יותר. במקת"גים (מקרים ותגובות) דיברנו על תרחיש קיצון. אם לא היינו מדברים על זה, כנראה היינו יורדים לסיפון עם חולצות הוואי. באנו ממוגנים, עם אפודים ונשק חם, למרות שבתקשורת דווח שירדנו עם נשקי צבע".

רס"ר נ' ממש לא רצה לדבר על כך, אבל אחד מחבריו "נחטף" על ידי פעילי ה־IHH, ולקח ללוחמים זמן רב להבין זאת ולמצוא אותו והוא הבהיר: "אני רק יודע שאני פגשתי אותו אחרי 40 דקות וטיפלתי בו רפואית. מהרגע שהקרב הסתיים, חמש דקות אחרי שגלשנו למטה, ועד 06:00, במשך כשעה וחצי, טיפלתי בפצועים".