הפרלמנט האוסטרי: להיאבק בחיזבאללה

בישראל מברכים על החלטת הפרלמנט האוסטרי הקוראת לנקוט צעדים נגד החיזבאללה. שר החוץ אשכנזי: "מקווה שממשלת אוסטריה תאמץ את ההחלטה".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ח' בסיון תש"פ

הפרלמנט האוסטרי: להיאבק בחיזבאללה-ערוץ 7
יו"ר הפרלמנט האוסטרי וולפגאנג סובוטקה
צילום: יוני רינקר

ישראל מברכת על החלטת הפרלמנט האוסטרי שקוראת לנקיטת צעדים כנגד ארגון הטרור חיזבאללה, כר נמסר בהודעה רשמית שפרסם הבוקר (ראשון) משרד החוץ.

ההחלטה, שהתקבלה פה אחד בפרלמנט, קוראת לממשלת אוסטריה לפעול נגד פעילי הטרור ותומכיו, וכן מבקשת לשנות את מדיניות האיחוד האירופי המפרידה באופן מלאכותי בין הזרוע הצבאית והמדינית של הארגון.

שר החוץ גבי אשכנזי, מסר "מדובר בהחלטה משמעותית נגד חיזבאללה, ואני מקווה שממשלת אוסטריה תאמץ את החלטת הפרלמנט ותצטרף לבריטניה, גרמניה והולנד אשר הכירו בארגון חיזבאללה בכללותו כארגון טרור".

"קדמה להחלטה זו, כמו להחלטות דומות שהתקבלו באירופה בחודשים האחרונים, עבודה דיפלומטית משמעותית של אנשי משרד החוץ, שמובילים מאמץ בינסוכנותי למאבק בארגון החיזבאללה בזירה המדינית הבינלאומית", הוסיף השר אשכנזי.

לפני שלושה חודשים קיבל הפרלמנט באוסטריה החלטות גם נגד תנועת החרם על ישראל (BDS), כחלק ממגמה להחריף את המלחמה בטרור ובאנטי ישראליות.

ההחלטה הסתמכה על הגדרת האנטישמיות של הברית הבינלאומית לשימור זכר השואה (IHRA), שאומצה כבר לפני שלוש שנים ע"י ממשלת אוסטריה.

היא כלל גינוי לכל צורה של אנטישמיות כולל בהקשר למדינת ישראל, מזכירה את תמיכתה ללא עוררין של אוסטריה בזכות הקיום של ישראל ומגנה את פעולות ה-BDS ודורשת מממשלת אוסטריה לפעול נגדם.

בנוסף נכתבה בהחלטה דרישה לגיבוש אסטרטגיה כוללת למאבק באנטישמיות במדינה ולמנוע מארגונים אנטישמיים ואנטי-ישראליים ליהנות מאפשרות לפעול במסגרת מוסדות ממשלתיים.