שימוש יעיל בסוללה
שימוש יעיל בסוללה PIXABAY

הסוללה של המחשב הנייד שלכם מתכלה, במיוחד כאשר כל פעם היא נטענת ונפרקת מהחשמל, כך שאורך החיים של סוללה למחשב נייד פשוט מתקצר.

יש לציין, כי שימוש נכון, יאריך באופן משמעותי את חיי הסוללה. תוכלו לשמור על חיי הסוללה באמצעות טיפים יעילים כמו:

  • אל תעלו סרטים או סרטוני וידאו, מה שיגרום לסוללה להיגמר לאחר שעה
  • חום, הינו האויב הגדול ביותר של הסוללה וטמפרטורות גבוהות פשוט יקצרו את חיי הסוללה
  • יש לנתק את הסוללה מהמחשב כאשר הוא כבוי. כדאי לדעת גם שהמחשב הנייד אינו פעיל, הוא פורק את הסוללה וניתוק הסוללה, ישמור על אורך חייה.
  • נסו לחסוך ברכיבים אשר צורכים חשמל, כגון WI FI או BLUETOOTH,. כמו כן, הגדירו למחשב הנייד צריכת חשמל מינימאלית . במערכת הפעלה של WINDOWS, ניתן לקבוע את ההגדרות ע"י האייקון הנמצא ליד השעון או בלוח הבקרה.
  • הלפטופ עצמו, כאשר הוא מחובר לשקע החשמל והסוללה נמצאת בתוכו, הסוללה תזדקן מהר יותר היו וגם החום שמפיץ המחשב הנייד פוגע בה וכן, הסוללה מבזבזת מחזורי טינה לשווא, היות והמחשב הנייד, ממשיך להטעין את הסוללה ללא צורך.

מתי יש להחליף סוללה למחשב הנייד?

את סוללה של המחשב נייד, מומלץ להחליף בכל שנתיים. רבים אינם יודעים כאשר הסוללה מאבדת מחזורי טעינה לאחר תגובות איטיות המתרחשות בין אלמנטים שמרכיבים אותה. ניתן בכל זאת, לשנות את הרגלי השימוש במחשב הנייד, כך שניתן יהיה לחסוך מהסוללה נזקים מיותרים ולהימנע מלקצר את חייה לפני זמנה.

יש לצמצם את זמן שומר המסך, ניתן לדוגמא, לשנות את ההגדרות כך שהמחשב יעבור "למצב שינה" במקום שתפעילו את שומר המסך, בכך למעשה תתייעלו בבזבוז לריק של האנרגיה של הסוללה. יש להקפיד לגבי ההגדרות החסכוניות, יש להשתמש בהם כאשר המחשב הנייד עושה שימוש בסוללה ולא בחשמל.

אם יש לכם מחשב נייד די עדכני, מיותר לשחק עם כוונוני בהירות וצריכת החשמל, היות והיום המסכים הם מסוג לד והם חסכוניים לכשעצמם. הסיבה השנייה היא, שמלבד לדאוג למסך או לסוללות של המחשב הנייד, דאגו לעיניים שלכם ולכן, חבל לאמץ את עיניכם. יש לטעון נכון את הסוללה ואל תיתנו לסוללה להתרוקן עד הסוף, בכדי להטעינה מחדש. אל תטעינו את סוללת המחשב הנייד למשך 24 שעות ומעלה, פעולה זו תקצר את חיי הסוללה. במידה והמחשב אינו פעיל. במידה והמחשב הנייד שלכם, אינו פעיל למשך כמה ימים, יש להשאיר את הסוללה במצב של בין 50%-70% טעינה וכמובן, כאשר המחשב הנייד, אינו מחובר לכל מקור מתח.

לרכוש סוללה חדשה? מומלץ לרכוש סוללה חדשה לפני שהסוללה הקיימת מסתיימת

גם אם אינכם עושים שימוש בסוללה, חייה יתקצרו כך או כך. זו הסיבה שאין לרכוש סוללה רזרבית לפני הזמן. טיפ שני הוא, אל תרכשו סוללה מיד שנייה. במידה ויש לכם סוללה שאינכם משתמשים בה, שימרו אותה במקרר. מומלץ לא להקפיד יותר מדי על שמירה על סוללות למחשב נייד. מחירה של סוללה חדשה למחשב הנייד, עולה כ- 500 ש"ח, זו הסיבה, כי מומלץ להשתמש במחשב הנייד שלכם כרגיל, כך שהוא ישמש אתכם ככלי לעבודה. ישנם כללים נוספים שיסייעו לכם לשמור על סוללה תקינה שתתפקד כראוי.

ראשית, על מנת לשמור על סוללות למחשב נייד שיהיו תקינות, מומלץ לנקות אותן בכל 3-4 חודשים, כאשר הסוללה מתמלאת בלכלוך ואבק. את הסוללה יש לנקות באמצעות מטלית נקייה ומעט אלכוהול. את הטיפים הללו תשמעו מחברות ידועות המייצרות סוללות מכל הסוגים כמו חברת סולן אינטראקטיב שהיא אחת החברות הוותיקות בארץ. תחומי החברה כוללים פתרונות אנרגיה מתקדמים, סוללות ומטענים לכל מטרה, פתרונות לאנרגיה סולארית, פתרונות טעינה למצברים, סוללות ליתיום לתעשייה ועוד.

החברה מייבאת ומשווקת סוללות למחשבים ניידים, מטענים למחשבים, פנלים סולאריים, מצלמות לרכב, בקרי טעינה סולאריים, מצברי פריקה עמוקה, ממירי מתח וכדומה.

חברת סולן מציעה ללקוחותיה, מעבדה לתיקון מוצרי אלקטרוניקה ומחשבים ניידים, כאשר היא מציעה מענה ופתרונות ללקוחות החברה אם גדולים ואם קטנים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו