אישום: ייבאו 29 אלף כדורי סם

משלוח סמים מסוג M.D.M.A שהגיע מגרמניה נחשף על ידי יחידת הסמים של מכס מרכז. בתום חקירה סמויה עצרה המשטרה את המזמינים "על חם".

ערוץ 7 , ח' בסיון תש"פ

אישום: ייבאו 29 אלף כדורי סם-ערוץ 7
כדורי הסם שהוסלקו
צילום: דוברות המשטרה

כתב אישום חמור הוגש על ידי פרקליטות מחוז ת"א נגד ארבעה נאשמים, בגין ייבוא והחזקת 12 קילו סמים מסוג M.D.M.A (לא פחות מ- 29,000 כדורים)

כתב האישום הוגש בסיומה של חקירה שערכה היחידה המרכזית של מחוז תל אביב במשטרת ישראל בשיתוף עם יחידת הסמים של מכס מרכז.

החקירה התחילה לפני כחודש. אז איתרו חוקרי יחידת הסמים של מכס מרכז ברשות המסים ניסיון הברחה מתוחכם, בתוך חבילה ובה קופסאות שימורים של "נקניקיות" שנשלחה בדואר מעיירה בגרמניה לישראל.

לאור ניסיון היחידה בהסלקה זהה של כדורי אקסטזי מגרמניה בעבר, גילו אנשי המכס כי במקום נקניקיות הוסלקו בקופסאות 29,000 טבליות סמים מסוג M.D.M.A המכונים גם 'רולקס', בצבעים ייחודיים ועליהם סמל ייחודי. שווי הסמים: למעלה מ-2 מיליון ש"ח.

המשלוח הגיע לסניף דואר בתל אביב, ונאסף ממנו לפני כשלושה שבועות. פעילות משולבת של יחידת הסמים מכס מרכז ושל ימ"ר תל אביב הובילה למעצרם "על חם" של חלק מהמעורבים ולחקירה שהובילה למעצרים נוספים.

מעצרם של ארבעת המעורבים, כולם בשנות ה- 20 לחייהם ממרכז הארץ, הוארך מעת לעת על ידי בית המשפט ועם סיום החקירה הוגשו על ידי פרקליטות מחוז ת״א כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד הארבעה, בגין ייבוא סמים והחזקת סמים שלא לצריכה עצמית. מעצרם של הארבעה הוארך עד ל-10 ביוני.