ח"כ משה גפני חזר לראשות ועדת הכספים

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין: "אנחנו הולכים לתקופה מאוד מורכבת, אני שמח שהוועדה תונהג ע"י אחד האנשים הכי מנוסים בבניין הזה".

ערוץ 7 , ח' בסיון תש"פ

ח"כ משה גפני חזר לראשות ועדת הכספים-ערוץ 7
ח"כ משה גפני
צילום: שריה דיאמנט

ועדת הכספים בחרה היום (ראשון), פה אחד את ח"כ משה גפני (יהדות התורה) לתפקיד יו"ר ועדת הכספים, על פי המלצת ועדת הכנסת.

יו"ר הכנסת, ח"כ יריב לוין, הגיע לישיבה כדי לברך, "מי אמר שאין יציבות במערכת הפוליטית, צריך לומר עברנו לא מעט כדי לחזור ולראות את ח"כ גפני, יושב במקומו הטבעי. ברכות".

"אני חושב שמעבר להרבה מאוד דברים יש חשיבות עצומה לכך שאתה עומד בראש הוועדה בתקופה הכ"כ מורכבת המצופה לנו. חברי ועדת הכספים מה שמונח על כתפיכם בתקופה הקרובה הוא חריג. אנחנו הולכים לתקופה מאוד מורכבת, עם תקציב מדינה והרבה צעדים אחרים, רובם מאוד לא פשוטים. אני שמח שהוועדה תונהג ע"י אחד האנשים הכי מנוסים בבניין הזה, שרוחשים להם הכי הרבה כבוד ומכבדים את דעתם", הוסיף לוין.

לוין פנה לגפני, "האופן שבו ניהלת תמיד היה בראייה רחבה, מתוך הבנה עמוקה של החומר והצרכים והתמונה הכוללת. בימים המורכבים האלה הדבר דרוש לנו אפילו יותר מימים רגילים. אני רוצה לברך אותך, המשימה שלפניך לא קלה, ואני יודע שתוביל את הוועדה בדרך הכי טובה שניתן".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ איתן גינזבורג, הצטרף לברכותיו של לוין, "אין ספק שח"כ גפני, מוותיקי הכנסת, ראוי לתפקידו".

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אמר "נרגש זו מילה גדולה, עברתי כמה פעמים את התהליך, הוא היה מרגש וגם עכשיו. אנחנו מגיעים לתקופה שאני לא זוכר כמותה, עוד לפני הנגיף היה פה מצב מאוד קשה. כבר אז אמרתי לחברי, כאשר נכנסו לגרעון גדול, שמדינה נורמלית מטפלת בגרעון, משק כמו במדינת ישראל הוא משק שאפשר לטפל בו, אבל במקום זה הלכנו ל-3 מערכות בחירות. זה היה דבר שאי אפשר היה להבין איך מדינה מתוקנת הולכת לדבר כזה, פתאום באה הקורונה".

"הוועדה פה היא בצומת שבין הממשלה, לציבור ולכנסת, והיא תצטרך להתמודד עם הבעיות. אני יודע שהחיים שלנו יהיו קשים, בחלק גדול נצטרך לקצץ, וחלק גדול לא נסכים בלי פיקוח. עומד על השולחן חוק משק המדינה, זה חוק ראשון של השר, צריך להתחשב, מצד שני אני שומע שהוועדה לא תצטרך לדעת הכל. נדרוש לדעת לאן הולך הכסף, לפיה איזה קריטריון, ולמה לא מעבירים את חלקו למעסיקים, גם כאלה שלא פיטרו עובדים. זה שר אוצר חדש, אבל אנחנו במצב לא פשוט ונצטרך לפקח כראוי", הוסיף.

בדבריו ביקש גפני להודות לעודד פורר, יו"ר הוועדה הזמנית, "כאשר התחלנו לארוז, כדי לא להפריע לו. הוא בא אלי ואמר לי, ח"כ גפני, אל תארוז את הדברים, תישאר בחדר, לא ידענו מה יהיה. אני מודה לו על כך. הוא נהג כמו אדם הגיוני".

"מודה לכולם על האמון שנתנו בי. אני בקואליציה, אבל אמשיך להשתדל שפה בוועדה לא תהייה אופוזיציה או קואליציה, נמשיך לנהוג בנוהל הזה למען כולם", חתם גפני.