ענת ברון
ענת ברון צילום: Revkin Fenton/Flash90

האם שופטת בית המשפט העליון, ענת ברון, דנה בתיק בו אמורה היתה שלא לדון עקב קשר לאחד מבעלי הדין?

הערב (ראשון) תשודר בחדשות הערב של 'כאן' כתבתו של כתב המשפט של התאגיד, צח שפיצן, ובה הוא מגולל את המקרה המוזר בו דנה השופטת ברון בתיק שבו היתה מעורבת עיריית נתניה.

מדובר היה בערעור על פסק דין של בית המשפט המחוזי בנוגע לחיוב במסים בגין השבחה של מגרש בעיר נתניה. העירייה חייבה את בעלי המגרש שמכרו אותו במסים גבוהים מדי לטעמם, ולאחר שתוצאות התביעה שהגישו בבית המשפט המחוזי לא נראו להם - הם ערערו על פסק הדין לבית המשפט העליון.

בבית המשפט העליון ישבה בדין השופטת ענת ברון, ולדברי עורך הדין עמי פלייסינג, המערער, בפתח הדיון אמרה השופטת ברון שלא נראה לה שהערעור הוא בר סיכוי.

בעקבות אמירתה של השופטת, ומחשש שאם יעמדו על הערעור והוא יידחה ייאלצו לשלם הוצאות משפט גבוהות, החליטו פלייסינג ובני משפחתו למשוך את ההליך.

כשלעצמה, לא מדובר בהתנהלות חריגה בבית המשפט העליון, אולם במקרה הזה, על פי הכתבה, מדובר באירוע בעייתי מאוד, מאחר שעיריית נתניה מופיעה ראשונה ברשימת הגופים שבעניינם מנועה השופטת ברון מלטפל עקב קשר לבעל הדין.

לפני כשנתיים פרסם עיתונאי "מעריב" קלמן ליבסקינד כי השופטת ברון דחתה חמש תביעות שהוגשו נגד מפעל הפיס, שתרם כסף למוסד שבראשו עומד בעלה, ושמנציח את בנה רן, שנרצח בפיגוע הטרור במועדון המייק'ס פלייס בתל אביב בשנת 2003.

קובלנה שהוגשה נגד השופטת, נדחתה ע"י נציב התלונות על השופטים, השופט אליעזר ריבלין, שבעצמו לא דיווח כי הוא משמש כממלא מקום יו"ר המועצה המייעצת של מפעל הפיס.