שרן השכל: אל תכתימו את כל לוחמי משמר הגבול

אסור לנו להשלים עם תאונות מבצעיות, אך גם אל לנו להכתים את לוחמי משמר הגבול. הם מסכנים את חייהם כדי שאנחנו נוכל לחיות חיי שגרה.

ח"כ שרן השכל , ח' בסיון תש"פ

שרן השכל: אל תכתימו את כל לוחמי משמר הגבול-ערוץ 7
ח"כ שרן השכל
צילום: חזקי ברוך

אני משתתפת בכאבם של בני משפחת אלחלאק על מותו של איאד. אין ספק שמדובר בתקרית קשה ומצערת וראוי לאפשר לגופים האחראיים לסיים את הליך הבדיקה.

אך לא יכול להיות שבחסות תקרית נקודתית תהיה פה מתקפה על כל מג״ב. הייתי שם. מסיירת בסמטאות של העיר העתיקה, בשיא האינתיפאדה השנייה, כלוחמת מג״ב.

אני מכירה את האתגרים, את החשש שבכל שניה מישהו ירוץ אלייך עם מטען או סכין, את הקושי בין לאפשר מעבר מהיר לאישה כי היא בהריון ‏או לעכב אותה כי היא מזיעה ומתחמקת ממבט ולך תדע אם היא זו שעכשיו תתפוצץ ותהרוג כמה עשרות חפים מפשע או ילדים.

אתה מסתכל על פינת הרחוב או עומד בדיוק בעמדה וניזכר איך בדיוק פה, איבדת את החבר שלך ליחידה שבשניה אחת מחבל דקר ורצח אותו, איך מזכירים לך את התקרית בכל תדרוך ‏איך אתה רואה את הבכי של ההורים שלו בדיוק לפני שאתה נרדם בלילה.

הרגעים האלה הם אמיתיים מאוד וכל פיספוס קטן עלול לייסר אותך שנים קדימה כי לא היית מספיק עירני, או לא הצלחת לזהות את הסכנה בזמן ואתה מבטיח לעצמך כל משמרת לתת את המקסימום כדי למנוע את הפיגוע הבא.

‏אומנם אסור לנו להשלים עם תאונות מבצעיות, אך גם אל לנו להכתים את לוחמי משמר הגבול.
הם הילדים שלנו, הם השומרים שלנו, הם יום יום מסכנים את חייהם כדי שאנחנו נוכל לחיות כאן חיי שגרה.

אני לא אתן שיכפישו אותם למען רווח פוליטי. לצד חקירת מח״ש, מגיעה למג״ב כל התמיכה שביכולתנו לתת.