"אין סיכוי שאשאר בבידוד"

אחרי חבריו לקבוצה התל אביבית, גם אמארה סטודמאייר מי שנחשב לאחד מהשחקנים הגדולים שנחתו בישראל, מתח ביקורת קשה על מתווה החזרה

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' בסיון תש"פ

אמארה סטודמאייר. יפר את הבידוד?
אמארה סטודמאייר. יפר את הבידוד?
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

השחקנים הזרים נגד מתווה החזרה. מחר ישובו קבוצות ליגת העל בכדורסל להתאמן לראשונה מאז פגרת הקורונה הכפויה, על פרקט באופן סדיר וקבוצתי, ובינתיים המחאה של השחקנים הזרים נגד מתווה החזרה ובעיקר תקופת הבידוד הבייתי הכפויה, הולכת ומתרחבת.

אל שחקניהן הזרים של שתי הקבוצות הבכירות של הליגה, מכבי ת"א והפועל ירושלים, שתקפו בזמן האחרון את המתווה של מנהלת הליגה לחידוש עונת 2019/20, הצטרף היום (ראשון) גם הסנטר אמארה סטודמאייר.

סטודמאייר שנחשב לאחד מגדולי שחקני הכדורסל שנחתו בישראל, כשזה עם עבר מרשים בליגת הכדורסל הטובה ובעולם והספיק לשחק בארץ גם בהפועל ירושלים וכיום במכבי ת"א, התבטא בחריפות נגד המתווה אליו לטענתו התוודע רק היום.

"הרגע התבשרתי על כך שכל שחקני ליגת העל נדרשים להישאר בבתים במשך חודשיים, בזמן שאנשי הצוות ושאר התושבים במדינה יכולים ליהנות מהקיץ היפהפה בישראל", כתב שחקן הפנים של מכבי תל אביב, ששהה בישראל לכל אורך תקופת הסגר ולא חזר לארצות הברית בזמן המשבר.

"אני אב חד הורי שצריך לדאוג לילד שלו לאוכל, בית ספר ושאר פעילויות, ואין שום סיכוי שאשאר בבית במשך חודשיים. נשארתי בישראל לכל אורך תקופת הבידוד וצייתתי לכל החוקים, אבל עכשיו השחקנים נענשים. מצטער, אני לא יכול לעשות את זה".

במקביל, רגע לפני העליה לפרקט לראשונה מאז הגיעה לחיינו הקורונה, שלח יו"ר מנהלת הליגה בכדורסל שמואל פרנקל מכתב לראשי הקבוצות בו הדגיש את חשיבות ההקפדה על הכללים.

במכתבו כתב פרנקל כי קבוצה שתבחר לעשות בדיקות עצמאיות לשחקניה עלולה להעמיד בסכנה את קיום הליגה. "אני קורא לכם לדאוג ולוודא שכל ההנחיות וההוראות שהוצגו במתווה ימולאו במלואם עד לפרט הקטן ביותר עם דגש על בידוד ביתי", כתב פרנקל במכתב לבעלי הקבוצות.

"היה והוראות המתווה לא ימולאו אנו חשופים לפגיעה כלכלית וספורטיבית בעלת השלכות הרסניות על הקבוצות ועל המשך קיום הליגה. מנהלת הליגה לא תהסס ותפעיל סנקציות וקנסות כבדים מאוד כנגד אותה קבוצה או שחקן שהפרו את הוראות המתווה או הוראות הבידוד הביתי". בדרך לפיצוץ בלתי נמנע?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il