נתניהו ורעייתו בבלפור
נתניהו ורעייתו בבלפור צילום: חיים צח/לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (ראשון) לסעיף בהסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן הקובע כי נתניהו יקבל מעון רשמי בעת שיכהן כראש הממשלה החליפי, החל מ-17 בנובמבר 2021.

בעת ישיבת הממשלה אמר נתניהו לשרים ''כל אלו שמטעים ואומרים שמקימים מעון לראש הממשלה החליפי - זה לא נכון, הצעה כזו לא עלתה ולא תעלה''.

גורם בלשכת ראש הממשלה הסביר לחדשות 12, "לא יוקם מעון חליפי בתום הקדנציה של נתניהו. הוא יהפוך את ביתו שבקיסריה או את ביתו הפרטי שברחוב עזה בירושלים למעונו הרשמי". זאת, בדומה למה שעשה גנץ עם ביתו הפרטי בראש העין.

באשר לעלויות הכרוכות בכך, הפיכת אחד מהבתים למעון רשמי יכולה לכלול שיפוץ והתאמות - כך שהכסף הרב שהיה נדרש להקמת מעון חדש אולי ייחסך, אך כן יידרש תקציב לעבודות בבית שייבחר. גורם פוליטי אחר התייחס לסוגיה ואמר: קודם שתתממש הרוטציה, אחר כך נדבר על מעונות.

בתוך כך, ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון, בני גנץ, ערך הערב פגישת עבודה ראשונה עם היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט. בפגישה דנו השניים על הסוגיות השונות הרלבנטיות למשרד הביטחון ולממשלה.

גנץ אמר למנדלבליט כי הוא רואה במערכת שלטון החוק ובאנשי מערכת אכיפת החוק גורמים מרכזיים בשמירה על הדמוקרטיה ובכוונתו להגן עליהם, לחזק אותם ולדאוג כי יוכלו לבצע את שליחותם ללא מורא וללא משוא פנים.