18 שנה אחרי הרצח התעודה נמסרה למשפחה

שתי מטיילות מצאו בנחל יהודיה תעודת זהות שהייתה שייכת לרב-סמל שלומי בן חיים ז"ל, לוחם מילואים שנרצח בפיגוע בזמן מבצע "חומת מגן".

ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

תעודת זהות
תעודת זהות
צילום: דוברות המשטרה

שתי מטיילות מצאו בשבוע שעבר במהלך טיול בנחל יהודיה ברמת הגולן תעודת זהות זרוקה על הקרקע.

בירור קצר העלה שמדובר בתעודת הזהות של רב סמל שלומי בן חיים ז"ל, לוחם חטיבת גבעתי במילואים שנרצח בפיגוע בצומת יגור בשנת 2002, בזמן שיצא לחופשה קצרה במהלך הלחימה במבצע חומת-מגן בבית לחם.

המטיילות יצרו קשר עם המשפחה והבוקר (שני) הן מסרו את התעודה לבני המשפחה וריגשו אותם עד דמעות.

מסירת התעודה שודרה ב"חדשות הבוקר" בקשת 12, ובמהלך המשדר סיפרה איילת השחר, אחת ממוצאות התעודה, "ענת חברה שלי מצאה את התעודה. בשלב הראשון עברה לנו מחשבה מזעזעת היא שייכת אולי למישהו שנהרג במפולת כלשהי בנחל. כשחזרנו הביתה חיפשנו בגוגל והגענו לאתר 'יזכור', למדנו על הסיפור שלו והתחלנו לנסות לאתר את המשפחה בפייסבוק עד שהגענו לחבר טוב שלו שקישר בינינו".

"הייתי בהלם", סיפרה אמו דניאלה בן חיים, "חברו של שלומי לא ידע איך לבשר לי. מדהים לחשוב איך שרדה התעודה". כשהיא נושקת לתעודה שהייתה שייכת לבנה ז"ל סיפרה אמו: "קשה לי מאוד, אני רועדת אבל אין מה לעשות, אלו הם חיינו".

אחיו מוטי בן חיים הוסיף: "בדיוק עכשיו יש חידוש של המצבה שלו ופתאום התחבר הסיפור הזה, אני רואה בזה סוג של מתנה מלמעלה לשלומי שיזכירו אותו שוב אחרי כל השנים".