המאמן האיטלקי הדביק את ספרד?

אחרי שמשחקה של קבוצתו מול ולנסיה במסגרת ליגת האלופות, כונה בפי מומחים רבים "פצצה ביולוגית", מאמן אטלאנטה שיתף כי חלה בקורונה

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

המאמן האיטלקי הדביק את ספרד?-ערוץ 7
כדורגל בעידן קורונה
iStock

"פצצה ביולוגית", כך כונה משחק הכדורגל שהתקיים בין ולנסיה הספרדית לאטלאנטה האיטלקית ב-19 בפברואר, באצטדיון סן סירו שבמילאנו במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות.

על פי מומחים ויורולוגים וכן לטענת ראש עיריית ברגמו, העיר ממנה הגיעה הקבוצה האיטלקית ומי שנחשבה לבירת הקורונה כשלמעלה מ-10,000 תושביה נדבקו בנגיף המבהיל, המשחק בין השתיים הביא להדבקה המונית של עשרות אלפי אזרחים כשקרוב ל-40,000 אוהדים הגיעו לצפות במשחק שהתקיים ארבעה ימים אחרי שאובחן חולה הקורונה הראשון באיטליה.

עוד נטען כי המשחק הזה הוא שהביא את הנגיף המבהיל לספרד כשזו ספגה גם כן לא מעט קורבנות כתוצאה מהנגיף שהחל מספר ימים אחרי המשחק להתפשט ברחבי המדינה.

כעת מסתבר כי לא רק המשחק ההוא היה בעייתי, אלא גם ואולי אף עוד יותר, משחק הגומלין ביניהן שנערך ב-10 במרץ בספרד.

אמנם המשחק ההוא התקיים ללא נוכחות קהל, כאשר מגבלות הקורונה כבר נכנסו לתוקף בעולם הספורט כולו, אך בראיון לתקשורת האיטלקית סיפר מאמנה של אטלאנטה, ג'אן פיירו גאספריני כי נשא את הנגיף וחלה בו בעת שעמד על הקווים במשחק הגומלין בספרד.

"הרגשתי חולה ביום לפני המשחק, ואחר כך באחר הצהריים של יום המשחק הרגשתי רע אפילו יותר. זה היה ב-10 במרץ", הוא סיפר, "יומיים אחרי זה שוב לא הרגשתי טוב".

לדברי המאמן האיטלקי, כעבור ארבעה ימים חל שיפור במצבו הבריאותי אך עדיין נראה כי זה יצטרך לתת את הדין על חוסר האחריות שנהג ועל הסכנה שהשית על קבוצתו שלו, על היריבה ולנסיה ועל האזרחים כולם בשתי המדינות. .

בולנסיה אמרו בתגובה כי "אנחנו מופתעים מדבריו של גאספריני. הוא סיכן אנשים. צריך לזכור שהמשחק התקיים ללא קהל, תחת נהלי בטיחות חמורים, כדי למנוע את התפשטות הקורונה", וכעת מעניין יהיה לראות כיצד ואם בכלל ייענש המאמן האיטלקי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il