רוב נשי בצוות המייעץ לקורונה למל"ל

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה מברכת על הקמת צוות מייעץ למטה לביטחון לאומי בראשות יושבת ראש ובהרכב הכולל רוב של נשים

ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

רוב נשי בצוות המייעץ לקורונה למל"ל-ערוץ 7
אוה מדזי'בוז'
צילום: ענבל מרמרי

היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל, מאיר בן שבת נפגש היום (שני) עם מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אוה מדז'יבוז', יו"ר איגוד היועצות למעמד האישה ברשויות המקומיות, יועצת לשיוויון מגדרי במרכז לשלטון מקומי וכן נציגות בכירה של יועצות לשוויון מגדרי ברשויות המקומיות, ביוזמה משותפת.

במהלך הפגישה הודה היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל למנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אווה מדז'יבוז', על העזרה הרבה שניתנה על ידה למל"ל לאיתור נשים מומחיות לצוות המייעץ למל"ל, וציין בחיוב את השימוש שהמל"ל עשה ברשימת נשים מומחיות שהוכנה לאחרונה ביוזמת הרשות לקידום מעמד האישה.

בהמשך לסיוע זה, ועל רקע היערכות לאפשרות של התפרצות נוספת של נגיף הקורונה במדינה, עודכנה המנכ"לית כי ראש המל"ל מינה צוות מייעץ לעניין בדיקת מדדים להתמודדות עם נגיף הקורונה, אשר יתמקד בבחינת הקשר בין צפיפות האוכלוסין ובין שיעור התחלואה ביישובים בישראל.

בראש הצוות המייעץ למל"ל תכהן יושבת ראש והרכבו ימנה 4 חברים ו-8 חברות וביניהן גם חברות צוות מהחברה הערבית והחברה החרדית.

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה, אווה מדז'יבוז', הודתה על הדברים ובירכה את ראש המל"ל על הקמת הצוות המייעץ בהרכב הנ"ל - אשר ממחיש את החשיבות בשילוב נשים בתהליכי קבלת החלטות.

יצוין, כי זוהי הפעם הראשונה בו נעשה שימוש ברשימת הרשות לקידום מעמד האישה, שמטרתה לקדם מועמדות לתפקידים בכירים או לשמש כמומחיות ובכך לקדם ייצוג הולם של נשים בעלות כישורים רלוונטיים, בין היתר באיוש בוועדות ציבוריות משרות בכירות ופורומים שונים.

מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האשה, אוה מדז'יבוז', אמרה כי "החודשים האחרונים הוכיחו עד כמה חשובה ראייה שוויונית מבחינה מגדרית בקבלת ההחלטות. השפעת הקורונה על חיי נשים בישראל הייתה משמעותית מאוד ולכן קבלת החלטות מאוזנת שלוקחת בחשבון את כלל הצרכים של נשים בישראל היא הדבר הנכון והמתבקש".

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה הוסיפה, "אני מברכת על ההחלטה להקים צוות ייעודי לקורונה בהובלה נשית ועם רוב נשי בהרכבו. כבר באפריל האחרון פניתי לראש הממשלה ולראש המל"ל והצבעתי על העדר נשים בצוות המומחים להתמודדות עם הקורונה. יצוג מגדרי הולם הוא הכרחי ומשפיע על קבלת ההחלטות באופן חיוני וחיובי וכך מגדיל את מגוון הפתרונות שישראל זקוקה להן. ייצוג נשים בכל צמתי קבלת ההחלטות היא מפתח להצלחה" .