סערה בכנסת:
"נתניהו בז לנו, לדיינים ולנציגים שלנו"

חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ' ואיילת שקד מתחו ביקורת חריפה על החלטת ראש הממשלה להעביר לש''ס את האחריות על מינוי דיינים.

ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

בכנסת התקיים הערב (שני) דיון סוער בעקבות החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו להעביר למפלגת ש"ס את ראשות הוועדה למינוי דיינים.

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) מתח ביקורת חריפה על ההחלטה ותקף את ראש הממשלה. "נתניהו כל כך בז להשקפת העולם ולציונות הדתית".

"ראש הממשלה אומר שהציונות הדתית חשובה לו. מה הוא עשה לנציגיה במפלגתו?", תהה סמוטריץ'. "נתניהו בז לציונות הדתית - לדרכה, לרבותיה, לאנשיה ולתורה שלה", הוסיף.

ח"כ איילת שקד פנתה במליאה לשרה ציפי חוטובלי ואמרה לה, "את הולכת שולל את הציונות הדתית. אמרת לציבור 'אל תדאגו אני אדאג לציונות הדתית'. איך את נותנת את הועדה למינוי דיינים לחרדים? זו חרפה".

"בקמפיין הבחירות דברתי בפני הציונות הדתית והסברתי שאם לימינה לא יהיה כוח פוליטי, נתניהו יקח את מה שחשוב לנו ויתן אותו לחרדים. אם לציונות הדתית לא היו 6 מנדטים לא היינו נותנים לזה לקרות. אנחנו בקואליציה לא היינו נותנים לדבר כזה לקרות, נלחמנו מלחמת חורמה על זה", הוסיפה שקד.

לדבריה, "נתניהו אמר אתם תלכו לאופוזציה תסתפקו ברסיסים ואני את הוuעדה למינוי דיינים אתן לחרדים. זו חרפה. אני מקווה מאוד שהציונות הדתית בפעם הבאה תהיה חכמה ותראה איך נתניהו הוליך אותם שולל ואיך אתם הולכתם אותם שולל. הציבור לא יסלח לכם", אמרה לחברי הליכוד.

שקד התעמתה עם חברי הכנסת של ש"ס משה אבוטבול וינון אזולאי שזעמו על דבריה. אזולאי טען כלפיה, "יש לך עזות מצח לבוא פה ולדבר על החרדים? את יודעת כמה אנחנו הוגנים איתך, אנחנו אלה שדואגים לכם".