"הקורונה לא ביטלה את חופש הביטוי"

עימות נוסף, השלישי במספר תוך זמן קצר, בין מנהלת הליגה בכדורסל למכבי ת"א בשל מתווה החזרה שלא מקובל על שחקני האלופה הצהובה

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' בסיון תש"פ

ווילבקין. שוב תקף את מנהלת הליגה
ווילבקין. שוב תקף את מנהלת הליגה
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

רוחות מלחמה. אחרי חודשיים וחצי של פגרה כפויה בשל נגיף הקורונה, סוף כל סוף חזרו היום (שני) בשעה טובה, קבוצות ליגת העל בכדורסל להתאמן אימונים מלאים יחד, באולם ספורט ועם מגע מלא.

אך גם זה לא מנע את המשך המתקפה של שחקני מכבי ת"א בכדורסל כנגד מתווה החזרה ובעיקר נגד מנהלת הליגה ששוב לא נותרה אדישה.

אחרי שבסוף השבוע שעבר מתחו ג'ייק כהן, אלייז'ה בראיינט וסקוטי ווילבקין ביקורת רבה על חובת הבידוד לכל אורך המשחקים שנותרו, הצטרפו אליהם בהמשך גם שחקני הפועל ירושלים וכן חברם אמארה סטודמאייר.

היום, שוב הכוכב של מכבי, סקוטי ווילבקין תקף כשצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "זה מצחיק ועצוב באותו זמן לראות איך ראשי הליגה יודעים בדיוק איך אנחנו מרגישים ועדיין לא משנים שום דבר. הכדורסל בישראל הוא דוגמה לעד כמה עקשנים אפשר להיות".

הביקורת הפומבית של ווילבקין נגד מנהלת הליגה בפרט, הוציאה את ראשי המנהלת מהכלים ואחרי כמעט שבוע של ביקורות מצידם של שחקני האלופה, כשקדם לזה גם איומם של הצהובים מת"א שלא להופיע למשחקי הליגה במידה שמפעל היורוליג תחודש, החליטו במנהלת שלא להגיב בשתיקה ולשגר מכתב הזהרה.

המנהלת העבירה לתל אביבים מכתב התראה לפני קנס, לאחר תקיפה נוספת של ווילבקין ואמרה כי לא תסבול עוד התקפות של שחקן זה או אחר נגדה.

במנהלת הליגה אמרו כי "על פי התקנון יכולה מנהלת הליגה לקנוס שחקן שיפגע בתדמית המנהלת. מנהלת הליגה יחד עם קבוצות ליגת העל עושה הכל על מנת להבטיח את בריאותם של השחקנים על פי ההנחיות של משרד הבריאות, הכל למען חזרתה של הליגה ב- 20 לחודש ולא תיתן להשתלחויות חסרות רסן וחסרות טעם לפגוע בליגה ובענף שכולם חיכו לראותו חוזר לפעילות", נכתב בהודעה מטעמם.

במכבי בחרו כמובן להגיב ולגבות את שחקנם כשהשיבו: "בפעם האחרונה שבדקנו, הקורונה עדיין לא ביטלה את חופש הביטוי".

כך או כך, נראה כי העימות בין מכבי למנהלת הליגה מגיע לסף רתיחה ועוד נכונים לנו ימים מתוחים בין אלה בזמן הקרוב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il