אלקין: שני מנכ"לים? פרסום רשלני

השר אלקין דוחה את הדיווח לפיו ביקש שני מנכ"לים לשני המשרדים בהם הוא מחזיק וקובע: מדובר בפרסום רשלני, חלק מקמפיין נגד הליכוד.

ערוץ 7 , י' בסיון תש"פ

אלקין: שני מנכ"לים? פרסום רשלני-ערוץ 7
השר זאב אלקין
צילום: יוני קמפינסקי

השר להשכלה גבוהה ולמשאבי המים, זאב אלקין, דוחה את הטענות העולות מדיווח בעיתון 'ידיעות אחרונות' ולפיו הוא דורש שני מנכ"לים עבור שני המשרדים בהם הוא מחזיק.

לטענתו מדובר במינויים שאינם מוסיפים תקנים לשירות הציבורי, כלומר שלמהלך לא תהיה השלכה על תקציב המדינה.

בעיתון נאמר, "יש סטנדרט. אלה שני משרדים שונים ולא יכול להיות מנכ"ל אחד. אני רוצה להביא מישהו מקצועי למים ומישהו מקצועי לחינוך. זה משהו שנלקח בחשבון מראש. בדיוק כמו שאצל אריה דרעי יש מנכ"ל אחד למשרד הפנים ומנכ"ל אחד למשרד הנגב והגליל. כשהייתי השר להגנת הסביבה ושר ירושלים, אף אחד לא העלה על הדעת שיהיה מנכ"ל אחד".

עוד מצוטט אלקין כאומר: "אפשר להתווכח אם צריך את המשרדים ולי יש טענות למה צריך אותם, אבל ברגע שיש שני משרדים אין שאלה לגבי זה שצריך שני מנכ"לים. עד היום הנושאים נוהלו על ידי שני מנכ"לים שונים: מנכ"ל משרד החינוך ומנכ"ל משרד האנרגיה".

בעיתון מקפידים לציין כי "המשמעות של מינוי שני מנכ"לים ברורה: כל מנכ"ל יקבל לשכה, עוזר, מזכירה, מנהל לשכה, דובר ונהג".

לעומת הטענות ממליץ השר אלקין בראיון ל'כאן רשת ב'' להמתין עד לסוף היום, לראות את מי הוא ימנה לתפקיד מנכ"ל משרד משאבי המים ואז יתברר שמדובר בעבודה עיתונאית רשלנית ביותר, כלשונו, שכן מדובר באיש מקצוע שיובא לתפקיד מבלי להוסיף תקנים לשירות הציבורי.

לטעמו מדובר בחלק מקמפיין נגד הליכוד שאותו מנהל העיתון, וכאשר מתנהל קמפיין שכזה הרי שהאמת תוצג ככזו שנמצאת רק במקום אחד.

על עצם הקמתו של המשרד למשאבי מים הוא קובע כי מדובר במשרד עם תחומי אחריות נרחבים הכוללים נושאים הנוגעים לכיסם של כלל אזרחי ישראל ונוגע לפרויקטים במיליארדים רבים. לציבור הוא מציע להמתין חצי שנה ולראות עד כמה המשרד נצרך.