ישראל גנץ: לחזק את ההתיישבות ולא למוטט אותה

ראשי רשויות מיו"ש נפגשים עם ראש הממשלה נתניהו וידרשו ממנו לא להסכים להקמת מדינה פלסטינית כחלק מהחלת הריבונות בחודש הבא.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בסיון תש"פ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בשעה זו עם ראשי רשויות מיהודה ושומרון, במטרה לעדכן אותם בצעדים לקראת החלת ריבונות במסגרת תוכנית המאה ובמחיר שישראל תצטרך לשלם על המהלך.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר לערוץ 7 ''אנחנו נמצאים לפני רגע היסטורי והגענו לראש הממשלה כדי לוודא שהרגע הזה מחזק את ההתיישבות ולא ממוטט את ההתיישבות. אנחנו רוצים להבין את פרטי התוכנית ולראות את המפות. לאחר מכן נראה איך אנחנו ממשיכים קדימה''.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר כי "לצערנו נראה שממשל ארה''ב מפעיל לחצים על ממשלת ישראל להקים מדינת טרור בלב הארץ, ולהפקיר חיי עשרות אלפי אזרחים בישובים מבודדים".

"באנו לכאן כדי להציג לראש הממשלה את הדרישה שלנו לריבונות, דרישה מוסרית וצודקת מאין כמותה, שצריכה להעשות עם הסכמת האמריקאים או בלי הסכמת האמריקאים''.

''אם ראש הממשלה יודע להביא את הסכמת האמריקאים - ודאי שזה דבר רצוי, וכל הכבוד לו, אבל ההסכמה הזו שאינה נצרכת אינה מאפשרת הקמת מדינת טרור בלב הארץ, השארת ישובים כמובלעות והקפאת בנייה. נשיא ארה"ב טראמפ לא יפתח במלחמה כוללת עם מדינת ישראל בכל מצב ובטח לא חצי שנה לפני הבחירות שלו", הוסיף דגן.

אתמול השתתפו ראשי רשויות מיו"ש בישיבת סיעת ימינה ודיברו על הסכנות שבתוכנית הנוכחית להחלת ריבונות.

יו''ר מועצת יש''ע דוד אלחייני, אמר "אני מודה מאוד לחברי הכנסת נפתלי בנט ואיילת שקד, שקיבלו אותנו הנה להגיע לישיבת הסיעה לדבר על מתווה טראמפ ועל מהלך הריבונות. אנחנו נמצאים בנקודת זמן חשובה מאוד לא רק להתיישבות אלא לכל מדינת ישראל".

"אני, כראש מועצה שיש לו הרבה מה להפסיד, אומר לא תודה לתוכנית טראמפ ולמדינה פלסטינית וכן לריבונות. יש לנו אחריות ציבורית לא רק ברמה שלנו, אלא על כל מדינת ישראל. לכן באנו לכאן, להציג את הסיכונים ולומר לא ניתן להקים מדינת טרור בלב מדינת ישראל", הוסיף.