קורס מפקדי פלוגות ייחודי למערך הגנת הגבולות

הקצינים השתתפו בשיעורים עיוניים בנושאי לוחמה בטרור, למדו על העבודה לצד הרבש"צים ועל שיתוף הפעולה עם גששים, תצפיות ושריון.

ערוץ 7 , י' בסיון תש"פ

קורס מפקדי פלוגות ייחודי למערך הגנת הגבולות-ערוץ 7
מתרגלים בקורס המ"פים הייחודי למערך הגנת הגבולות
צילום: דובר צה"ל

קורס מפקדי פלוגות לקצינים ממערך הגנת הגבולות התקיים בשבוע שעבר בבסיס האימונים של פיקוד הדרום.

היוזמה נולדה מתוך ההבנה שהקורס הרגיל עוסק בעיקר במקצועות החי"ר, אך קציני הקורס ממערך הגנת הגבולות צריכים להתמקצע בתחומם בלבד.

במהלך קורס המ"פים הייחודי השתתפו הקצינים בשיעורים עיוניים בנושאי לוחמה בטרור, העבודה לצד הרבש"צים ולמדו על שיתוף הפעולה עם גששים, תצפיות וכוחות שריון.

בנוסף תרגלו הצוערים את מה שלמדו בשטח. הלוחמים תרגלו בין היתר תרחיש חדירה לשטח ישראל תוך שיתוף פעולה עם רבש״צים, תצפיתניות ועוד.

סגן טל לנצמן, חונך בבא״פ דרום: "אני מאמין שההזדמנות שניתנה לחניכי קורס מ״פים להגיע ולהתאמן בבא״פ היא חשובה ביותר. כך הם יוכלו להתמקצע בגזרה ובייעודם. שיתוף הפעולה בין הגורמים השונים בגזרה יוביל אותם להבנת הגזרה עליה ישמרו וכך גם את איומיה באופן מעמיק".

סגן דור בטאן, חונך נוסף בבא״פ, תיאר כי "השילוב בין היכולות שהם רכשו בקורס המ״פים לבין האימונים השונים שהבא״פ מציע, ממקצע אותם בצורה הטובה ביותר. שיתוף הפעולה בין קורס המ״פים לבא״פ הוא חדשני ואני שמח על ההזדמנות שניתנה לנו לארח אותם פה בבא״פ".